Buldan Belediyesi’nden bahar temizliği

Buldan Belediyesi, yaklaşık 3 kilometrelik Buldan Deresi’nde temizleme çalışması başlattı. Dere yatağında kötü görüntü ve koku oluşmasını önlemek amacıyla her yıl düzenli olarak temizlediklerini açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, dere yataklarına evsel atık ve moloz atılmaması konusunda vatandaşlardan ricada bulundu.

Buldan Belediyesi’nden bahar temizliği

Buldan Belediyesi, yaz aylarında hava sıcaklığının artmasıyla birlikte dere yataklarında oluşan kötü koku ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla temizlik çalışmasına başladı. İlçe merkezinden geçen ve yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki Buldan Çayı üzerinde daha önceden ıslahı yapılan alanlarda biriken çeşitli atık ve çöpler ekipler tarafından temizleniyor. Koku ve çevre kirliliği oluşmaması için çalışmalarına hız kazandırdıklarını açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Hava sıcaklıkları artmadan,  yaz aylarında oluşan kötü koku ve görüntüyü engellemek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dere içinde temizleme çalışmasına başladık” dedi.

“ÇÖPLERİNİ DERE YATAĞINA ATMASINLAR”

Göreve geldikleri 2019 Mart’ından itibaren periyodik aralıklarla dere yatağında temizlik çalışması yaptıklarını vurgulayan Başkan Şevik, “Vatandaşlarımızdan da önemle rica ediyoruz. Çöplerini dere yatağına ya da kenarlara atmasınlar. Bu görüntüler, turizm kenti Buldanımıza yakışmıyor "diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER