Buldan Belediyesi’nden sokağa uzanan sevgi eli

Buldan genelinde sahipsiz sokak hayvanlarına sevgi elini uzatan Buldan Belediyesi, son 1 yılda bine yakın hayvana muayene, tedavi ve bakım hizmeti verdi.  Tedavisi sürdüğü için 70’in üzerinde sevimli dostun misafir edildiği Belediye Sokak Hayvanları Barınağında, sağlığına kavuşan 30 sokak hayvanı ise sahiplendirilerek sıcak yuvaya kavuştu.  Belediye ekipleri, pandemi ve kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mama dağıtımına devam ediyor.

Buldan Belediyesi sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerini aralıksız sürdürüyor.  1 veteriner ile iki personelin görev yaptığı Belediye Sokak Hayvanları Barınağı’nda muayene, tedavi ve bakım hizmeti veren Buldan Belediyesi, bir mobil araçla da sevgi elini sokaklara kadar ulaştırılıyor.  Barınakta tedavisi süren 70’in üzerindeki sevimli dostlara bir yeni daha eklendi. Buldan-  Nazilli kavşağı Köprübaşı mevkiinde hasta olduğu tespit edilen sokak hayvanı Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in talimatıyla alınarak barınağa getirildi.  Burada aşı ve tedavisi yapılan sokak köpeği,  barınakta geçici olarak misafir ediliyor.

Köpeğin sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendiğini söyleyen Belediye Başkanı Şevik, “Yol kenarındaki sevimli dostumuzun bir sorunu olduğu belli idi. Hemen ekiplerimize haber verdik, barınağa aldırdık. Şimdi durumunun iyi olduğunu öğrendim, sevindim. Bizim vatandaşlarımızdan ricamız,  dikkatlerini çeken yaralı ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarını belediyemize ihbar etmeleri. Biz bulundukları mevkiden alır, gerekli tedavilerini yaparız.  Ayrıca,  çocuklarıyla birlikte barınağımıza ziyaret etsinler. Hayvan severlerimiz,  barınağımızdan hayvan sahiplenebilir” dedi.

30 HAYVAN SICAK YUVAYA KAVUŞTU

Son bir yıl içerisinde hasta ve yaralı olarak Buldan Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’na getirilen 1000’in üzerinde sahipsiz sokak hayvanının tedavisi ve bakımı gerçekleştirildi. Sağlığına kavuşan 30 sevimli dostumuzu da sahiplendirerek sıcak yuvaya kavuşturan Buldan Belediyesi, muayene, tedavi ve bakım hizmetinin yanı sıra pandemi süreci ve kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan ilçenin ücra noktalarındaki hayvanlara, kuru mama dağıtımını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER