Buldan'da 97 yıllık kurtuluş coşkusu

Denizli'nin Buldan İlçesi’nin düşman işgalinden kurtuluşun 97'nci yılı, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Buldan'da 97 yıllık kurtuluş coşkusu

Buldan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yılı için Alanyazı Meydanı'nda tören yapıldı.

Törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Şevik, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşma yapan Vali Karahan, "97 yıl öncesinde olduğu gibi yine aynı heyecan ve coşkuyu yaşıyoruz. Ülkemizi daha ileri, daha müreffeh ve daha gelişmiş çağdaş muasır ilkeler seviyesine çıkarmak için gayret edeceğiz” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize, kurtuluşta mücadele etmiş olan Buldanlı büyüklerimizi, o günü yaşamış Buldanlıları rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun” diye konuştu.

BULDAN, 97 YIL ÖNCEKİ COŞKUYU YAŞADI

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altında bulunmayacağını kanıtlamış bir millete mensup olmanın haklı gururu içerisinde olduklarını kaydetti. Açılış konuşmalarının ardından törene katılan protokol üyeleri, vatandaşlarla birlikte kortej yürüyüşüne katıldı. Buldan sokakları, 97 yıl öncesi olduğu gibi aynı coşku ve heyecanı yaşadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER