Buldan'da, açıkta satılan ürünler denetlendi

Buldan Belediyesi Veteriner Hekimi Hayal İnci ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, perşembe günleri kurulan semt pazarında açıkta satılan gıda ürünleri denetlendi. Denetimlerde, esnaf ile vatandaşlara maske dağıtılarak, hijyen, maske ve sosyal mesafe konusunda alınması gereken tedbirlere ilişkin uyarılarda bulunuldu.

Buldan'da, açıkta satılan ürünler denetlendi

Buldan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Veteriner Hekim Hayal İnci ile birlikte, halkın daha sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesi amacıyla perşembe pazarında denetim gerçekleştirdi.

Özellikle, süt ve süt ürünleri ile hayvansal gıdaların satışının yapıldığı peynir pazarı ve her hafta perşembe günleri kurulan balık pazarında denetimlerini artıran ekipler, gıdaların saklama koşulları, temizlik, ürünlerin son kullanma tarihlerini denetledi.

Ekipler tarafından, açıkta gıda satışı yapan esnaflar, yönetmelik gereğince uymaları gereken kurallar hakkında bilgilendirildi. Ayrıca, Kovid-19 Salgınına karşı esnaf ve vatandaşlara bilgilendirme yapan ekipler, hijyen, maske ve sosyal mesafe konusunda alınması gereken tedbirlere ilişkin uyarılarda bulunarak, maske dağıttı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211