Buldan'da mütevazı kutlama

Buldan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü, Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı'nda düzenlenen mütevazı törenle kutlandı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “4 Eylül günü Yunan işgal güçlerini Buldan topraklarından çıkaran milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak en önemli vazifemizdir. Buldan Halkımızın 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” dedi.

Buldan'da mütevazı kutlama

4 Eylül Buldan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü kutlamaları, sabah ezanının sonrası tüm camilerde sala okunması ve Topdami Mevkii'nde temsili top atışıyla başladı. Kurtuluş Günü Kutlama programı, Alanyazı Medanı Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törenle devam etti. Törene; Belediye Başkanı Mustafa Şevik, belediye meclis üyeleri ve daire amirleri katıldı. 4 Eylül Buldan'ın Kurtuluş Günü'nün bu yıl da mütevazı bir törenle kutladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “2022, Buldan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı. 4 Eylül'ü önümüzdeki yıl, 100’üncü yıla yakışır bir törenle kutlayacağız. Bunun hazırlıklarına şimdiden başladık" dedi. 

“4 EYLÜL KURTULUŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN"

Başkan Şevik, “Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşaması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Osman Gazi’nin mintanını, Yıldırım Beyazıt Han’ın kızının gelinliğini, Barbaros’un şalını dokuyan, sanatıyla adını dünyaya duyuran atalarımızın torunları olarak, milli değerlerimiz ile İstiklal Savaşımızın ve kurtuluşumuzun sembolleri haline gelen Kara Ali, Ahmet Ağa, Necip Ağa, Çopur Süleyman Efe, Müftüzade Salih Efendi, Hacı Ağa Osman, Kolağası Mehmet Efendi gibi milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak, en önemli vazifemizin başında gelmektedir. Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşatması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi, inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Buldanlı hemşehrilerimin 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” diye konuştu. Buldan Belediyesi'nin hazırladığı 4 Eylül Kurtuluş Günü’nün 99’uncu yıl dönümü şenlikleri, pandemi ve Türlübey Mahallesi ile Türkiye'nin bir çok bölgesinde meydana gelen orman yangınları, çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği Batı Karadeniz sel felaketi nedeniyle iptal edilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER