Buldan'da Off-Road yarışları nefes kesti

Buldan'ın Doğan Mahallesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Off-Road yarışları düzenlendi. Buldan Belediyesi ve Pamukkale Off-Road Kulübü'nün destekleriyle düzenlenen etkinlikte pilotların mücadelesi nefes kesti.  

Buldan'da Off-Road yarışları nefes kesti

Buldan'da Cumhuriyet’in kuruluşunun 98 yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Off-Road yarışları, sabah ilçe merkezinde araçların kortej geçişi ile başladı. Buldan Belediyesi ve Pamukkale Offroad Kulübü'nün düzenlediği Off-Road Yarışları ise Doğan Mahallesi'nde gerçekleşti.

Otomobil Sporları tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiğini Buldan Cumyuriyet Bayramı 1. Off Road Yarışı’na, Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkaya, AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, MHP İlçe Başkanı Ahmet Özeşmen, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Mustak ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerin anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Belediye Başkanı Mustafa Şevik'in start vermesiyle başlayan Off-Road yarışlarında, 20 pilot kıyasıya mücadele etti. Bay Çelebi lakaplı Abdullah Çelebi'nin sunumuyla renklenen yarışmalarda, pilotların zorlu parkurda verdikleri mücadele ise nefes kesti. Yarışlarda Buldan'ı temsil eden tek pilot Yaşar Kesmez ve copilot Nuri Baştatlı oldu.

“VATANDAŞLARIMIZIN İLGİSİ SEVİNDİRİCİ"

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen yarışlara ilginin yoğun olmasından dolayı duyduğu mutluluğu belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “İlk kez düzenlediğimiz Off-Road yarışlarına vatandaşların yoğun ilgisi var. Umarım 2'ncisini, 3'üncüsünü de düzenleyerek geleneksel hale getiririz" dedi. Pamukkale Offroad Kulübü Başkanı Tayyip Biçer ise adrenalin açısından güzel bir yarış olduğunu belirterek, ileriki yıllarda Buldan'da daha geniş katılımlı yarışlar düzenlemek istediklerini söyledi.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

1. Buldan Cumhuriyet Bayramı Off-Road Yarışları’nda; Es-4, Es-3, Es-2 ve Es-1 klasmanlarında dereceye giren pilot ve copilotlara ödülleri, protokol üyeleri tarafından verildi. Zorlu parkurda kıyasıya mücadele eden iki kadın pilot Ebru Öztekin ile Gözde Bayık'a ödüllerini Başkan Şevik verdi. Ayrıca genel klasmanın 1’incisi Bilal Işık, 2’ncisi Hakan Adalı ve 3’üncüsü Hüseyin İlhan ödüllerini Başkan Şevik'ten aldı. Başkan Şevik, yarışmaya katılan tüm sporculara Buldan dokuması ürünlerden hediye ederek teşekkür etti. Pamukkale Off-Road Kulübü Başkanı Tayyip Biçer de organizasyona verdiği desteklerden dolayı Başkan Şevik'e teşekkür plaketi takdim etti.

      

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER