Buldan'da restore edilen iki konak için tören düzenlenecek

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik'in turizm projelerinden olan Kültür Ringi çerçevesinde restore edilen sokaklar ile ring üzerinde bulunan Behçet Uz Konağı ve Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanarak BELKÜM Kadın Kooperatifine devredilen Talat Tarakçı Konağı, yarın saat 17.30’da düzenlenecek törenle ziyarete açılacak.

Buldan'da restore edilen iki konak için tören düzenlenecek

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik'in turizm projelerinden olan Kültür Ringi çerçevesinde restore edilen sokaklar ile ring üzerinde bulunan Behçet Uz Konağı ve Talat Tarakçı Konağı, yarın saat 17.30’da düzenlenecek törenle ziyarete açılacak. Aslına uygun olarak restore edilen Behçet Uz ve Talat Tarakçı konaklarının ziyarete açılacağını belirten Başkan Şevik, "Buldan turizmine önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz kültür ringi projemiz çerçevesinde, sağlıklaştırma ve restorasyon uygulaması tamamlanan sokaklarımız ile ring üzerinde bulunan Behçet Uz evi ve Büyükşehir Belediyemiz tarafından restore edilerek BELKÜM Kadın kooperatifine devredilen Talat Tarakçı Konağı'nı ziyarete açıyoruz.

Kültür Evi ve butik otel olarak hizmete açılacak olan konaklarımız, modern yaşamın yoruculuğundan ve şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyen vatandaşlarımıza otantik bir ortamda dinlenme imkanı sunacak. Ayrıca Buldan'ın yöresel lezzetlerinin de sunulacağı tarihi konaklarımız, 03 Temmuz Cumartesi günü saat 17.30’da düzenleyeceğimiz törenle ziyarete açılacak. Açılış törenine tüm halkımızı bekliyoruz" dedi. Talat Tarakçı Konağı'nın restorasyonunu tamamlayarak BELKÜM Kadın Kooperatifine devreden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Şevik, Kültür Evi ve Butik otel olarak hizmet verecek olan konakların, ilçe turizminin gelişmesine önemli katkı sağlayacağını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2021, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER