Buldan'da spor yatırımları için protokol imzalandı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilçeye yapılacak spor yatırımları ihalesini alan HMC İnşaat şirketiyle imzalar atıldı.

Buldan'da spor yatırımları için protokol imzalandı

İhalesi geçtiğimiz ay içerisinde yapılan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilçeye yapılacak spor yatırımlarının yapımı için start verildi.

BELKÜM'deki Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen toplantıda, Başkan Şevik ile ihaleyi alan Denizlili HMC Madencilik İnşaat Şirket sorumlusu Hatip Hülagü arasında protokol imzalandı. Başkan Şevik’in Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan talep ettiği spor yatırımlarını kapsayan protokole göre; doğal çim yüzeyli ilçe stadyumunun sentetik çim yüzeye dönüştürülmesi, tribünlerinin yenilenmesi, toprak yüzeyli Yenicekent Stadyumu’nun sentetik çim yüzeye dönüştürülmesi, tribün  ve soyunma odalarının yapımı ile Buldan Belediyesi'nce tespit edilen 5 mahalleye, 5 halı saha ve 10 basketbol potası yapımına ekim ayı içerisinde başlanacak.

Yaklaşık 6 milyon TL'lik spor yatırımının Buldan'a hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Şevik, "İhalesini geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz spor yatırımları, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından finanse edilecek. İhaleyi alan HMC Şirketi ile protokol imzaladık. Çalışmalar ekim ayı içerisinde başlayacak ve 1 yıl içerisinde tamamlanacak. Spor yatırımları gençlerimize ve tüm halkımıza hayırlı olsun" dedi. Şirket sorumlusu Hülagü ise protokole bağlı kalarak spor yatırımı inşaatının kısa sürede başlayacağını ve vaat edilen sürede tamamlanacağını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER