Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı’ndan “Medya Biziz” projesi

Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı, Anka Gençlik Derneği ve Topluma Destek Derneği AnnaLindh Vakfı Sanal Maratonu’na ‘Medya Biziz’ projesiyle katılacak. Vakıf Başkanı Meryem Salman, “Proje ile gençlerimizi medyayı doğru ve kendi yararları için kullanma yöntemleri hakkında doğru bilgilendirilmesi hedeflenmektedir” dedi.

Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı’ndan “Medya Biziz” projesi

Kovid-19 tedbirleri kapsamında Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı, Anka Gençlik Vakfı ve Topluma Destek Derneği AnnaLindh Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen Sanal Maratonu ‘Medya Biziz’ projesiyle devam ediyor. “Medya Biziz” projesiyle, gençlerin teknoloji bağımlılığı, medya okur-yazarlığı, Kovid-19 döneminde medya özgürlüğü ve toplumun karşılaştığı zorlukların ele alınacağını açıklayan Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı Başkanı Meryem Salman, “Anka Gençlik Derneği'nin Facebook sayfasında canlı yayınlanacak olan ve 3 çevrimiçi interaktif panelimize, alanında uzman kişiler, genç liderler ve sektörle yakından bağlantılı kurum ve kuruluşlar konuşmacı olarak yer alacak. Panelimize interaktif olarak katılan dinleyicilerimiz, aktif bir şekilde sorularını yöneltebilecektir” dedi. Projenin 5 Haziran Cumartesi Günü saat 20.00’da başlayıp birer hafta aralıklarla devam edeceğini açıklayan Başkan Salman, “Proje kapsamında, ‘Medya Okuryazarlığı’, ‘Erişebilirlik’ ve ‘Araçlar’ konulu panelle başlayacak. 5 Haziran Cumartesi Günü saat 20.00’da Anka Gençlik Derneği facebook sayfasından interaktif olarak gerçekleştirilecek. 12 Haziran Cumartesi Günü saat 20.00’da ise ‘Sosyal Medya’ konulu 2. panel ile devam edecek olan projemiz, 19 Haziran 2021’de saat 20.00’da düzenlenecek olan ‘Medyadaki Tehditler’ konulu panel ile sona erecek” diye konuştu.

Salman’dan gençlere davet

Anka Facebook sayfasından yayınlanacak panellere tüm gençlerin katılabileceğini vurgulayan Başkan Salman, “Projenin, görünürlüğünü artırmak ve farklı bölgelerden daha fazla gence ulaşmak için Türkiye'nin 3 farklı bölgesinden Marmara, İç Anadolu ve Ege Bölgeleri’nden 3 farklı kurumun ortaklığı ile oluşturuldu. Ben, Buldanlı vatandaşlarımızdan, özellikle gençlerimizden bu projeye katılmalarını rica ediyorum” çağrısında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER