Buldan festival ödeneği, yangın bölgelerine gönderilecek

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, orman yangınları ve yaşanan can kayıpları nedeniyle festivaller ve konserlerin iptal edildiğini açıkladı.

Buldan festival ödeneği, yangın bölgelerine gönderilecek

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  Türkiye’mizin ciğerlerini yakan orman yangınları nedeniyle 6-8 Ağustos’ta yapılacak olan Yenicekent, 13-15 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan Buldan Festivali ile 4 Eylül Kurtuluş Günü etkinliklerini iptal ettiğini açıkladı. Festivaller için ayrılan ödeneğin yangın bölgelerine gönderileceğini duyurdu.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  geçtiğimiz hafta birçok yerde başlayan ve halen süren orman yangınları nedeniyle 6-7-8 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak olan Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali ile 13-14-16 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Buldan Dokuma Kültürü ve El Sanatları Festivali’nin iptal edildiğini açıkladı.  Ayrıca 4 Eylül Buldan’ın Kurtuluşu’nun 99.yıl dönümü etkinliklerinin de iptal edileceğini duyuran Başkan Şevik, “Festivaller için ayrılan ödeneğimizin tamamını yangın bölgelerine göndereceğiz.  Manavgat’ta Marmaris’te ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde meydana gelen orman yangınlarının yaralarını hep birlikte saracağız. Bütün umutlarımız, birçok ilimizde devam eden yangınların, daha fazla can kayıpları yaşanmadan kontrol altına alınması. Ben yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum “ dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER