BULDAN FESTİVALİ'NE ÜNLÜ YAĞMURU

BULDAN FESTİVALİ'NE ÜNLÜ YAĞMURU

Bacasız fabrikalar diyarı, dokumanın başkenti Buldan’da festival heyecanı yaşanıyor. Buldan Belediyesi tarafından bu yıl 17’ncisi gerçekleştirilen Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali’nde 3 gün boyunca birbirinden güzel etkinliklere yer verilecek. Festival akşamları ise ünlü sanatçılara ev sahipliği yapacak. Simge Sağın, Aleyna Tilki ve Suavi’nin sahne alacağı festivalde, 23 Temmuz Pazar günü saat 22:00’den itibaren de Buldan’da Hande Yener rüzgarı esecek.


Bacasız fabrikalar diyarı, dokumanın başkenti; Buldan’da festival heyecanı yaşanıyor. Bu yıl 17’ncisi düzenlenen Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali, 21-22-23 Temmuz 2017 tarihlerinde Buldan’da gerçekleştirilecek. Yarışmalardan konserlere, kültürel ve geleneksel organizasyonlara kadar pek çok etkinliğe yer verilecek festivalde; dokuma sanatından gösteriler, yöresel yemek yarışması ile el dokuması tasarım yarışması en dikkat çeken etkinlikler arasında yer alıyor.

Festivalde ayrıca Makedonya, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile İzmir, Aydın ve Kars’tan gelen ekipler birbirinden farklı gösterileriyle festival katılımcıları ile birlikte olacak. Fesvital’in 1’inci günü olan 21 Temmuz Cuma günü ilk olarak yerel sanatçı Naci Özkan ve devamında Simge Sağın sahne alacak. Festivalin 2’nci günü 22 Temmuz Cumartesi günü ise Aleyna Tilki ve Suavi sahneye çıkacak. 23 Temmuz Pazar günü ise finalde sahneyi Hande Yener alacak.

Dokuma Festivali’nde bu yıl birbirinden ünlü sanatçıların sahne alacağını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, “21-22 ve 23 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan festival kapsamında Buldan bezi kıyafetlerinden oluşan defile, Buldan bezinin nasıl dokunduğunu gösteren dokuma sanatı, yöresel yemek yarışması, canlı el dokuma tasarım yarışması, final gecesinde de Hande Yener konseri gibi birçok etkinlik yer alacak. Tahmin ediyorum ki Buldan’da bu yılki festivalde de geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz festivaldeki gibi binlerce konuğu ağırlayacağız. Ben herkesi Buldan’ımıza ve festivalimize davet ediyorum” dedi.

BULDAN’DA HANDE YENER RÜZGARI ESECEK
Festivalin en dikkat çeken organizasyonlarından biri de pop müziğin sevilen sesi Hande Yener konseri olacak. 23 Temmuz Pazar günü saat 22:00’den itibaren Buldan’da Hande Yener rüzgarı esecek. Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali’nde Hande Yener şarkılarıyla Denizlileri coşturacak. 3 günlük festival heyecanı ise havai fişek gösterisiyle son bulacak. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER