Buldan fuarın ilgi odağı oldu

Denizli EGS Park Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl ikinci kez kapılarını açan Ege Pamuk İplik Kumaş Tekstil Aksesuarları ve Tekstil Teknolojileri (PIKTECH 2021) Fuarı'nda, Buldan'ın geleneksel dokuma ürünleri ile mini dokuma tezgâhıyla dikkat çeken Buldan Belediyesi standı, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Buldan fuarın ilgi odağı oldu

Ege Pamuk İplik Kumaş Tekstil Aksesuarları ve Tekstil Teknolojileri (PIKTECH 2021) Fuarı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi (EGS) Fuar Alanı'nda gerçekleştirilen törenle açıldı. Açılış törenine; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz, Denizli Ticaret Odası Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin, Termin Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Gençay ile tekstil sektöründen temsilci katıldı.

Fuarın açılış konuşmasında Denizli'nin fuar merkezi olmasını istediklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Tekstil Fuarı'nın 2.sini gerçekleştiriyoruz. Bunun ikincisini de, üçüncüsünü de dördüncüsünü de inşallah burası daha güçlü ve merkez haline gelecek. Bizler de her türlü desteği vereceğiz. Şehrimizin fuar merkezi olmasını istiyoruz. İstiyoruz ki, üretilen ürünler daha kaliteli olsun, daha yaratıcı olsun. Dünyadaki gelişmeler Denizli'nin ayağına gelsin. Her alandaki yatırımcıların Denizli'ye gelmesini, Denizli'de buluşmasını istiyoruz" dedi. Açılış konuşmalarının ardından fuarın ana sponsorlarına plaket takdim edildi.

BULDAN STANDINA YOĞUN İLGİ

Buldan'ın yöresel dokumasının sergilendiği ve dokuma ustası Selahattin Kaçanoğlu'nun mini kamçılı tezgahında yöresel el dokumalarının tanıtımını yaptığı Buldan Belediyesi Standı, fuarın ilgi odağı oldu. Başkan Şevik, "Şal, fular ve peştamal gibi ilçemizin yöresel dokumalarını, el tezgahında dokuyarak tanıttığımız stant misafirlerimizin ilgi odağı oldu. Denizli protokolünü ve fuar ziyaretçilerini standımızda ağırladık. İlginin yoğunluğu bizleri memnun etti" dedi. Başkan Şevik, fuarın 31 Ekim Pazar Günü’ne kadar gezilebileceğini belirterek, "Fuarı ziyaret eden sektör temsilcileri, tekstildeki son gelişmeleri yakından görme fırsatı kadar, geleneksel ürünleri de inceleme imkanı bulacak" diyerek Buldanlı sektör temsilcilerini fuara davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER