Buldan, İstanbul’da tanıtılacak

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İstanbul’un tarihi ilçelerinden biri olan Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir’i ziyaret etti. Ziyarette, Buldan’ın tanıtımı için düzenlenmesi planlanan ‘Buldan Günleri’ için çalışma başlatıldı. Buldan ürünleri, tekstilin merkezi Merter’de 4 bin metrekarelik alanda teşhir edilecek.

Buldan, İstanbul’da tanıtılacak

Buldan Belediyesi, tanıtım atağı başlattı. Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik, meclis üyesi Mustafa Mustak ve BULDAŞ Müdürü Uğur Bilgi ile birlikte Güngören Belediyesi’ni ziyaret etti. İstanbul’un tarihi ilçelerinden biri olan Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi ve Sosyal İşler Müdürü Abdülkadir Altınhan ile görüşen Başkan Şevik, İki belediye arasında kültür- sanat ve sosyal işler konusunda işbirliği yapılmasının önemine dikkat çekti. Güngören’de ‘Buldan Günleri’ düzenlenmesi için başlatılan çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Başkan Şevik, “İstanbullu tekstilcilerin bir araya toplandığı ve modanın merkezi olan Merter İş Merkezi’nde bize ayrılan 4 bin metrekarelik alanda ‘Buldan Tanıtım Günleri’ düzenlemek istiyoruz. Buldan’ın dokumasını, tarihini ve kültürünü burada tanıtacağız” dedi.

BULDAN İLE GÜNGÖREN KARDEŞ OLACAK

Ayrıca, Güngören Belediyesi ile Buldan Belediyesi arasında ‘Kardeş Belediye’ protokolünün imzalanması için de ön görüşmelerin gerçekleştirildiğini açıklayan Başkan Şevik, Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’nda konunun gündeme getirileceğini vurguladı. Meclis kararlarının ardından iki belediye arasında karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi, deneyim, bilgi alışverişi ve yardımlaşmanın sağlanması amacıyla işbirliği protokolü imzalanacak.

ŞEVİK, BULDANLI İŞ ADAMLARINI UNUTMADI

İki gün süren İstanbul gezisinde Başkan Şevik, Buldanlı işadamlarını da ziyaret ederek, gönüllerini aldı. Buldanlı işadamlarının büyük çoğunluğunun İstanbul'da ikamet ettiğini belirten Başkan Şevik, son yıllarda çeşitli nedenlerden dolayı Buldan ile bağları kopma noktasına gelen işadamları ile bağları yeniden güçlendirmek istediğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER