Buldan ve Bozkurt’ta “Kadınlar Günü” kutlandı

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu mali desteği ile Denizli Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten Denizli AB Bilgi Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği için Buldan ve Bozkurtlu kadınlar ile bir araya geldi.

Buldan ve Bozkurt’ta “Kadınlar Günü” kutlandı

Denizli Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten Denizli AB Bilgi Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Buldan ve Bozkurt’ta etkinlik düzenledi.

İlk olarak Buldan Dayanışma Vakfı ve Buldan Girişimci Eğitimciler Derneği ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte üretim yapan ve yapmak isteyen kadınlara ve gençlere yönelik ‘Kooperatifçilik ve E-Ticaret’ eğitimi verildi.

Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksekokulu’ndan Yrd. Doç. Dr. Yusuf Kaya; katılımcıları kooperatif kurma ve uygulama adımları konusunda bilgilendirdi. Yoğun ilgi gören eğitimin ardından Yönetmen Jale İncekol’un ‘Umutlu Bir Hikaye’ isimli filminin gösterimi yapıldı.

İkinci etkinlik Bozkurt’ta yapıldı. Bozkurt Belediyesi’nin katkıları ile yapılan etkinlik, Bozkurt İmam Hatip Ortaokulu Salonu’nda gerçekleştirildi. Filmde rol alan Lüleburgazlı kadınları kendileri ile özdeşleştiren ve filmden çok etkilenen Bozkurtlu kadınlar filmi ayakta alkışladı. Kadının hep üretimde olmasının ve hayatın içinde aktif rol almasının öneminin altını çizen film her iki ilçede yaşayan kadınlar için gerçek bir umut oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211