Buldan Yenicekent Üzüm Festivali başlıyor

Bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Buldan Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali’nde nefesler tutuldu. Festival, yarın başlayacak ve üç gün devam edecek.

Buldan Yenicekent Üzüm Festivali başlıyor

Türkiye’de ilk turfanda sofralık üzümünü yetiştiren ve kuruluşu M.Ö.5500 yıllarına dayanan Tripolis Antik Kenti'ne ev sahipliği yapan Yenicekent’i tanıtmak amacıyla bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Buldan Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali, için nefesler tutuldu. ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Festival ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik, “Festivaller, yapıldığı kentlerin kültürünü, ekonomisini, tarihini tanıtmak için bir araçtır. Bu yıl 24’üncüsü düzenlenen festivalle, Yenicekent’in üzümünü, antik kenti Tripolis’i tanıtmayı amaçlıyoruz. Buldan, dokuması kadar tarımı, tarihi ve kültürü ile de Denizli’nin önemli turizm merkezlerinden biri. Sahip olduğumuz değerleri Türkiye’ye ve Dünya’ya tanıtmanın en önemli yollarından biri olan festivalimize tüm Denizlilileri davet ediyoruz” dedi.

FESTİVAL PROGRAMI

Yarın saat 20.55’te açılış konuşmalarıyla başlayacak olan festival, üç gün devam edecek.

Festival programı şöyle: yarın saat 21.30 Buldan Gençlik ve Spor Müdürlüğü Folklor ekibi gösterisi yer alacak, saat 21.25’te ise Hakan Eyiden sahneye çıkacak.

3 Ağustos Cumartesi saat 21.00’da Çakır Özcan ve Orkestrasının fasıl dinletisi ile başlayacak.

Genç sanatçı İldem Kirazoğlu’nun konserinin ardından sevilen sanatçı Tual sahne alacak. Festivalin son gününde ise Üzüm Teşvik Yarışması’nın ödülleri sahiplerini bulacak.

Üzüm Ağası’nın belirleneceği gecede Hasan Yılmaz sevilen şarkılarını Yenicekentliler için seslendirecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER