Buldan’a 1 milyonluk destek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Denizli ziyaretinde verdiği sözünü yerine getirdi. Bakan Kurum, Buldan’da sağlıklaştırma çalışmalarında kullanılmak üzere, 1 milyon TL’lik hibe desteği sağladı.

Buldan’a 1 milyonluk destek

Denizli ziyaretinde, Buldan’a hibe desteği sözü veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sokak Sağlıklaştırma çalışmalarında kullanılmak üzere, 1 milyon TL ödenek tahsisinde bulundu. Böylece Buldan Belediyesi, Türkmenoğlu Sokak Çarşı Caddesi Cephe Yenileme ve Sokak Sağlıklaştırma Restorasyon Projesi için İller Bankası’ndan 1 milyon TL hibe desteği almaya hak kazandı. İller Bankası Üstyapı Uygulama Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Kentsel Sit Alanı ve Koruma Amaçlı İmar Planı içerisinde bulanan ve Çarşı Mahallesi’nde yar alan Türkmenoğlu Sokağı ve Çarşı Caddesi Cephe Yenileme ve Sokak Sağlıklaştırma Restorasyon uygulama yapım işinde kullanılmak üzere 1 milyon TL ödenek tahsis edilmesine karar verilmiştir” denildi.

“PROJESİNİ BİZ HAZIRLAMIŞTIK, UYGULAMAK DA BİZE NASİP OLDU”

Belediye tarafından yapımı gerçekleştirilecek olan Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe Yenileme çalışmalarının denetiminin İller Bankası ve belediye işbirliğinde gerçekleştirileceğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Bakan Kurum’a teşekkür etti. Projeleri 2007-2014 Belediye başkanlığı döneminde hazırlanan Türkmenoğlu Sokak ve Çarşı Caddesi’nin Sağlıklaştırma çalışmalarının yine kendisine nasip olduğunu belirten Başkan Şevik, “Koruma altına alınan 32 sokağımızdan ikisini daha turizme kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belediyemize sağlayacağı 1 milyon TL hibe kredi desteği ile Türkmenoğlu Sokak ve Çarşı Caddesi’nin cephe yenileme ve sokak sağlıklaştırma çalışması gerçekleştirilecek” dedi.

Denizli ziyaretinde, Buldan’a hibe desteği sözü veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sokak Sağlıklaştırma çalışmalarında kullanılmak üzere, 1 milyon TL ödenek tahsisinde bulundu. Belediye Başkanımız Mustafa Şevik 1 milyon TL'lik hibe kredinin projeleri hazırlanan, Türkmenoğu Sokak ile Çarşı Caddesi cephe yenileme ve Restorasyon çalışmalarında kullanılacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER