Buldan’a 13 milyonluk yatırım

Gençlik ve Spor Bakanlığı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Buldan’da yapılacak spor yatırımları için Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile protokol imzaladı. Protokol çerçevesinde Buldan’a 13 milyon TL’lik gençlik ve spor yatırımı gerçekleştirilecek.

Buldan’a 13 milyonluk yatırım

Ankara’da düzenlenen Denizli Spor Yatırımları Protokol Törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Denizli  Milletvekilleri, Şahin Tin, Nilgün Ök, Cahit Özkan,  Ahmet Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, AK Parti İl Başkanı  Yücel  Güngör, MHP İl Başkanı Ziya Gökalp ile Cumhur İttifakı’nın  AK Parti ve MHP’li  ilçe Belediye Başkanları ve ilçe başkanları katıldı. Protokol’ün Denizli ve Buldan’a hayırlı olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Buldan’a toplam 13 milyon TL’lik gençlik ve spor yatırımı gerçekleştirileceğini açıkladı. Başkan Şevik,“Denizli Gençlik ve Spor Yatırımları Protokol Töreni’nde, ilçemize kazandırılacak olan gençlik ve spor yatırımları için protokol imzaladık.  Bakanımız Sayın Kasapoğlu’nun Denizli ziyaretinde gündeme aldığımız spor yatırımları ilçemize bir bir kazandırılacak.  Buldan’a,  5 sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 10 basketbol potası, Tip Gençlik Merkezi, doğal çim yüzeyli ilçe stadyumunun sentetik çim yüzeye dönüştürülmesi ve tribününün yenilenmesi, toprak yüzeyli Yenicekent Futbol Sahası’nın sentetik çim yüzeye dönüştürülmesi ve prefabrik soyunma odası yapılacak. İmza töreninde çalışmaların en kısa zamanda başlayacağının da müjdesini aldık” dedi.

BAŞKAN ŞEVİK'TEN TEŞEKKÜR

Başkan Şevik, gençlik ve spor yatırımlarının Buldan’a kazandırılmasında emeği geçen başta Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök ile, Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a,  Buldan Kaymakamı Murat Sarı’ya AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör’e, MHP il Başkanı Ziya Gölkalp’e AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk’a teşekkür etti. Öte yandan geçtiğimiz hafta içerisinde, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Akın Anadolu Lisesi’nin bahçesindeki Spor Salonu’nun yerine yenisinin yapılması için Spor Toto teşkilat Başkanlığı, Buldan Kaymakamı ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü protokol imzalamıştı. Protokol kapsamında Buldan Akın Anadolu Lisesi Bahçesi’ne 3 milyon 250 TL’lik Spor Salonu kazandırılacak.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211