BULDAN’A ENERJİSİNİ KENDİ SAĞLAYAN KAPALI PAZARYERİ

Buldan, ihtiyacı olan elektrik enerjisini kendi sağlayacak kapalı pazaryerine kavuşuyor.

BULDAN’A ENERJİSİNİ KENDİ SAĞLAYAN KAPALI PAZARYERİ

Peynir pazarı olarak kullanılan 2 katlı binanın üzerine eklenecek 3. kat ile birlikte Perşembe günleri pazaryeri olarak kullanılacak kompleks, diğer günlerde otopark ve düğün gibi bir çok sosyal organizasyona da ev sahipliği yapacak. Kapalı Pazaryeri inşaatı 15 Kasım Perşembe günü saat 14’de yapılacak törenle start alacak. Tören DRT Denizli ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

Buldan Belediyesi, örnek bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyor. Buldan’ın merkezinde Peynir pazarı olarak kullanılan 2 katlı binanın üzerine eklenecek 3. kat ile birlikte Buldan birçok alanda hizmet verecek bir kapalı pazaryerine kavuşacak.

Katlar arasında yürüyen merdivenlere sahip olan projenin en dikkat çeken özelliği ise çatısına yerleştirilecek güneş enerji panelleri sayesinde Kapalı pazaryeri ihtiyacı olan elektrik enerjisini kendi sağlayacak ve artan elektriği de Buldan Belediyesi tarafından satılacak. Perşembe günleri pazaryeri olarak kullanılacak kompleks diğer günlerde otopark ve düğün gibi bir çok sosyal organizasyona da ev sahipliği yapacak.

Kapalı Pazaryeri inşaatı 15 Kasım Perşembe günü saat 14’de yapılacak törenle start alacak. Tören DRT Denizli ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Uçkun
Ramazan Uçkun - 2 yıl Önce

Süpersin başkanım.

SIRADAKİ HABER