Buldan’a fidan desteği sürüyor

Buldan Belediyesi’nin Ağaçlandırma Projesi kapsamında, geçtiğimiz yıl 2 bin fidan hibe eden Orman Genel Müdürlüğü, 300 adet daha fidan gönderdi.  Proje kapsamında mevcut parkların yenilendiğini ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Şevik, yeni yeşil alanlar oluşturularak daha yeşil bir Buldan için çalıştıklarını vurguladı.

Buldan’a fidan desteği sürüyor

Buldan Belediyesi, Orman Genel Müdürlüğü’nün ‘Devlet Ağaçlandırma hibe Fidan Desteği’ kapsamında hazırladığı proje, hibe desteği almaya hak kazanmıştı.

Proje kapsamında geçtiğimiz yıl 2 bin adet hibe fidan desteği sağlayan Orman Genel Müdürlüğü, Buldan Belediyesi’ne 300 adet daha fidan gönderdi.

Ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili hazırlanan projesinin toplam maliyetinin 400 bin TL olduğunu açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, geçtiğimiz yıl Ihlamur, akçaağaç, kırmızı Amerikan meşesi, oya, çınar yapraklı dut, kurtbağrı, mabet ağacı, süs elması, defneyapraklı dağ muşmulası, tespih ağacı gibi 13 farklı türden 2 bin fidanı toprakla buluşturduklarını açıkladı. Orman Genel Müdürlüğü’nden, bu yıl dişbudak, çınar, akdut, selvi, badem, kızılcık ve dağ muşmulası gibi 7 türden 300 adet hibe fidan desteği geldiğini söyleyen Başkan Şevik, “Halkımızın nefes alacağı, çocuklarımızın mutlu olacağı yeni parkları süratle hayata geçireceğiz. Daha yeşil ve yaşanabilir bir Buldan hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı devam ediyoruz. Bu kapsamda mevcut parklarımızı yeniliyor, yeni parkları Buldan’a kazandırmak için çalışıyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER