BULDAN'DA FESTİVAL COŞKUSU YARIN BAŞLIYOR

BULDAN'DA FESTİVAL COŞKUSU YARIN BAŞLIYOR

Bu yıl 18’incisi yapılacak olan Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali için tüm hazırlıklar tamamlandı ve festival coşkusu yarın başlıyor. Şevval Sam, Otilia Bruma, Grup Abdal, İstanbul Girls Orchestra, Tuğba Yurt ve Buray gibi sanatçıların sahne alacağı festivalde dokuma sanatından gösterilerden yöresel yemek yarışmalarına kadar pek çok etkinlik de gerçekleştirilecek. Festivalde sahne alacak önemli sanatçıların konserleri de DRT Denizli ekranlarından naklen yayınlanacak.

Buldan’da 18’inci Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali için hazırlıklar tamamlandı. 29 Haziran Cuma günü saat 14.00’de Alanyazı meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayacak olan festival, Festival kortejinin meydandan Şükür Camii Meydanı’na kadar yürümesi ile devam edecek. Burada Aydın Kuvayı Milliye Derneği Zeybek Grubu, Buldan Dört Eylül FMŞ Erensoy Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sunduktan sonra, Buldan kumaşlarından, Ali Tunaboylu Anadolu Meslek Teknik Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanmış defile yapılacak. Belediye El sanatları ve Kültür Merkezi’nde, Buldan Belediyesi ve Hayvanları Koruma Derneği işbirliği ile gerçekleşen “Kuşlar Sizi Çağırıyor” mumlu batik ve fotoğraf sergisinin açılışının ardından gece yapılacak Tuğba Yurt ve Buray konseri ile ilk gün sona erecek.

OTİLİA BRUMA, 30 HAZİRAN’DA YİNE BULDAN’DA
30 Haziran Cumartesi günü saat 09.00’da Belediye Binası karşısında Dokuma Sanatından Gösteriler sunulacak. Bu etkinlik festival boyunca devam edecek. Saat 14.00’de Fazıl Eskin Türk Halk Müziği konseri, fasıl heyetinden Türk Sanat Müziği dinletisi ve ardından da yöresel yemek yarışması ve ödül töreni yapılacak. Akşam saat 21.15’de de önce Grup Abdal, ardından da OtiliaBruma konseri gerçekleşecek.

ŞEVVAL SAM, 1 TEMMUZ’DA BULDANLILARLA BULUŞACAK
Son gün olan 1 Temmuz Pazar günü saat 12.00’de Buldan-Yenicekent Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin ikramı olan Festival Keşkeğinin dağıtımı yapılacak. Saat 13.00’de Denizli RotaractKulübü’nün çocuklar için hazırladığı gösteriler sunulacak. Yerel sanatçı AlimKesen’in müzik dinletisi Nuri Akın Parkı’nda saat 14.30’da başlayacak. Ardından Dokuma Yarışması ödül töreni, onun da ardından Türk Sanat Müziği fasıl heyetinin konseri olacak. Akşam saat 21.15’de İstanbul GirlsOrchestrasının konseri ve ardından Şevval Sam konseri ile festival sona erecek.

FESTİVALİN SUNUCULUĞUNU OKAN KARACAN YAPACAK
Festivalin 3 gün boyunca sunuculuğunu ünlü şovmen Okan Karacan yapacak.Festival hazırlıklarının tamamlanmasıyla ilgili olarak bilgi veren Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, 18’incisi gerçekleşecek olan festival ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını, herhangi bir aksama olmaması için titiz davrandıklarını belirterek, Türkiye’nin her tarafından vatandaşları Buldan’da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, 18’incisi gerçekleşecek olan festival ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını, herhangi bir aksama olmaması için titiz davrandıklarını belirterek, Türkiye’nin her tarafından vatandaşları Buldan’da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER