Buldan’da Fırat Çakıroğlu’nun adı yaşatılacak

Buldan Belediye’sinin 'Gençlik Projesi' olan Kitap Kafe için çalışmalar başladı. Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımına başlanan Kitap Kafe, tamamlandığında ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adı verilecek.

Buldan’da Fırat Çakıroğlu’nun adı yaşatılacak

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in önemli projelerinden ve 'Gençlik Projesi' olan Kitap Kafe çalışmasına ilk kepçe vuruldu. Cumhuriyet Mahallesi’nde, üniversite yol güzergahında, ortaokul ve üniversite öğrencilerin yoğun olarak kullandığı alanda inşa edilecek olan Kitap Kafe, 150 metrekarelik kapalı alan, teras ve yeşil alandan oluşuyor. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin üyelik kartı ile yararlanabileceği Kitap Kafe projesinin 2013 yılında hazırlandığını belirten Başkan Şevik, gençlik projesini hayata geçirmenin yine kendisine nasip olduğunu belirtti.

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU’NUN İSMİ VERİLECEK

Buldanlı gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla Kitap Kafe’nin ardından Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Buldan Meslek Yüksek Okulu güzergahında Kitap Büfe’yi de hayata geçireceklerini belirten Başkan Şevik, “Gençlerimiz bu ülkenin geleceğidir. Yaptığımız hiçbir yatırım gençlere yapılan yatırım kadar değerli olamaz. Biz gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak, teknolojiyle iç içe ama geçmişinden, tarihinden kopmadan yetişmelerini istiyoruz. O nedenle bu projeyi çok önemsiyorum. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerimiz burada hem ders çalışabilecek, hem de kitaplarını okurken, kafe bölümünden ise çok düşük ücret karşılığında yararlanabilecek. Ayrıca ücretsiz internet hizmetinden de faydalanabilecekler” dedi.  Kitap Kafe, tamamlandığında ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adı verilecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211