Buldan’da Kovid-19 denetimi

Buldan Kaymakamı Murat Sarı,  Belediye Başkanı Mustafa Şevik ve daire amirleri Kovid-19 salgını kapsamında ilçe genelinde maske ve sosyal mesafe kurallarıyla alakalı olarak incelemelerde bulundular.

Buldan’da Kovid-19 denetimi

Buldan’da İçişleri Bakanlığı’nın Kovid-19 Ek Tedbirleri Genelgesi uyarınca, ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ mottosuyla denetim gerçekleştirildi.

Denetime; Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Toplum Sağlığı Sorumlu Hekimi Dr. Yumay Çabuş ile daire amirleri katıldı. Denetim kapsamında esnaf ve vatandaşlar ziyaret edilerek maske takılmasının önemini konusunda uyarılarda bulunuldu.

İlçe salgın sürecinde alınan tedbirler ve uygulanan denetimlerle ilgili değerlendirmede bulunan Kaymakam Sarı; ilçe genelinde yoğun bir denetim gerçekleştirildiğini, ilçe merkezinde denetimlerin kararlılıkla devam ettiğini ifade etti. Kaymakam Sarı, denetimlerde özellikle vatandaşların yoğun olduğu yerler dikkate alınarak, marketler, pazar yerleri ve sosyal alanlara ağırlık verildiğini belirtti. Kovid-19 salgını ile mücadelede belediye olarak gerekli desteği verdiklerini belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik; “Temizlik, Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Zabıta Müdürlüğü personellerimizden oluşturduğumuz ekiplerimiz, temizlik, hijyen ve maske denetimlerini de aralıksız sürdürüyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER