Buldan’da pazarcı esnafına HES Kodu sorgulaması

Buldan’da her hafta perşembe günleri kurulan semt pazarı esnafına, Belediye Zabıta Ekipleri tarafından Hayat Eve Sığar (HES) Kodu sorgulaması yapıldıktan sonra tezgah açmalarına izin verildi.

Buldan’da pazarcı esnafına HES Kodu sorgulaması

Kamu kurum ve kuruluşlarda başlatılan Hayat Eve Sığar (HES) Kodu uygulaması, Buldan’da her hafta kurulan Perşembe Pazarı’nda da başlatıldı. Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sabahın erken saatlerinde pazaryerine gelen esnafın, HES Kodu sorgulaması yaptıktan sonra tezgah açmalarına izin verdi. Ekipler, Sağlık Bakanlığı’nın HES mobil uygulaması ve e-devlet uygulaması üzerinden HES kodu olmayan pazarcı esnafına kod alınması konusunda yardımcı oldu. Pazarcı esnafının ateş ölçümünü yapan ekipler, maske, mesafe ve temizliğe dikkat etmeleri konusunda uyardı.

“Yasaklara uyalım”

HES kodu sorgulamasının önümüzdeki haftalarda gerçekleştirileceğini belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Dünya geneline yayılan Kovid-19 salgınının Türkiye'deki ilk tespit edildiği günden itibaren ilçemizde tedbirlerimizi aralıksız devam etti. Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın yoğun olduğu mekanlarda dezenfekte çalışmalarını sürdürdü. Buna rağmen son günlerde vaka sayılarındaki artışla birlikte tedbirleri ve kontrolleri artırdık. Bizim için vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden önemli. Vatandaşlarımızdan da kuralları uyarak, ekiplerimize yardımcı olmalarını rica ediyorum. Korona virüsünü ancak birlik ve beraberlik içinde mücadele ederek, tedbirlere uyarak ulaşabiliriz. Maske, sosyal mesafe, temizlik kurallarına riayet edelim, yasaklara uyalım” diyerek vatandaşları uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER