BULDAN’DA YÖRÜK KÜLTÜRÜ ŞENLİKLE YAŞATILDI

Buldan Belediyesi tarafından 3. Buldan Yörük Türkmen Şenliği düzenlendi. Şenliğe Türkiye’nin dört bir tarafından 200’ün üstünde Yörük Türkmen Derneği ve onların üst organları olan federasyon ve konfederasyon temsilcileri ile üyeler katıldı.

BULDAN’DA YÖRÜK KÜLTÜRÜ ŞENLİKLE YAŞATILDI

Buldan Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen Buldan Yörük Türkmen Şenliği’nin bu yıl 3’üncüsü yapıldı.

Buldan Yaylası’nda düzenlenen şenliğe; Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Buldan Kaymakamı Hatice Cemre İncesu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinde kurulmuş 200’ün üstünde Yörük Türkmen Derneği ve onların üst organları olan federasyon ve konfederasyon temsilcileri ile üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Ardından halkoyunları ekipleri gösterileriyle katılımcıları büyüledi. Aşık Halim Kesen, Alim Toker, Neslihan Yılmaz Ören ve Ali Tunç verdikleri konserle şenliğe renk kattı. Yörük kültürünün dolu dolu yaşatıldığı şenlik cirit oyunları ile son buldu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER