Buldan’da zafer ve kurtuluş coşkusu, Çelik konseriyle yaşanacak

30 Ağustos Zafer Bayramı ile 4 Eylül Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıl dönümü nedeniyle Buldan Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Buldan Kaymakamlığı’nın katkılarıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Buldan’da zafer ve kurtuluş coşkusu, Çelik konseriyle yaşanacak

Denizli’nin Buldan İlçesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü ile 4 Eylül Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor.

30 Ağustos Cuma Günü Buldan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Zafer Bayramı programı, Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayacak.

Zafer Bayramı’nın ardından 4 Eylül Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşu, Buldan Belediyesi’nin, Buldan Kaymakamlığı ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği bir dizi etkinliklerle kutlanacak.

UFUK YILDIRIM VE ÇELİK SAHNE ALACAK

Sabah saat 06.30’da top atışı ile başlayacak olan 4 Eylül Kutlama Programı kapsamında saat 06.45’te tüm camilerde sela okutulacak.

İlçe Jandarma Komutanlığı’na teşekkür ziyaretinde bulunulmasının ardından tören, Alanyazı Meydanı’nda devam edecek.

Gün boyu sürecek etkinlikler kapsamında saat 14.00’de Ali Haydar Akın İlçe Halk Kütüphanesi’nde Milli Mücadelenin 100’üncü yıl sergisinin açılışı ardından Prof. Dr. Mithat Aydın, Prof. Dr. Ercan Haytaoğlu, Prof. Dr. Turgut Tok ile Prof. Dr. Yusuf Kılıç’ın konuşmacı olarak katıldığı Milli Mücadelenin 100’üncü Yıl Etkinlikleri Buldan ve Yöresi ile ilgili panel gerçekleştirilecek.

Etkinlikler, saat 21.00’de Alanyazı Meydanı’nda sahne alacak olan Ufuk Yıldırım ve Çelik konseri ile sona erecek. Milli Mücadele’nin 100. yılına yakışan 4 Eylül Kurtuluş Günü etkinliği hazırladıklarını belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Buldan ve Denizli dışında yaşayan Buldanlılara Kurtuluş Günü etkinliklerine davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER