Buldan’ın dört bir yanı şantiyeye döndü

Buldan Belediyesi, ilçenin dört bir yanına şantiyeye çevirdi. Bir taraftan spor yatırımları devam ederken diğer taraftan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in başlattığı sosyal tesis çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Buldan’ın dört bir yanı şantiyeye döndü

Buldan Belediyesi tarafından ihalesi gerçekleştirilen ve kısa bir süre önce çalışmalara başlanan ilçe stadyumunun sentetik çim yüzeye dönüştürülmesi, tribünlerin yenilenmesi ile Yenicekent Stadyumu, Helvacılar ve Kovanoluk Mahalleleri’nde halı saha, Kaşıkçı Mahallesi’ndeki basketbol sahası yapım inşaatı hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in seçim vaatleri arasında yer alan “Her mahalleye bir sosyal tesis” sloganı ile başlattığı çalışmaların yanı sıra, ilçe merkezindeki sokak sağlıklaştırması verestorasyon çalışmaları hızla sürüyor.

SOSYAL TESİS ÇALIŞMALARI HIZLANDI

Kaşıkçı Mahallesi’nde içerisinde okul ve lojman bulunan 7 bin 168 metrekarelik alanda sosyal tesis inşaatı devam ediyor. Sosyal tesis inşaatını ziyaret eden Başkan Mustafa Şevik, çalışlarla ilgili bilgi aldı. Aşevi ve yarı açık düğün salonu ve yeşil alanın oluşan 7 bin 168 metrekare alanda devam eden sosyal tesisin en kısa zamanda tamamlanarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacağını söyleyen Başkan Şevik, “Kaşıkçı Mahallemizdeki atıl durumdaki okul alanında başlattığımız sosyal tesis çalışmaları hızla devam ediyor. Aşevi, yarı açık düğün salonu ve yeşil alandan oluşan sosyal tesis alanı içerisine basketbol sahası da yapılacak. ‘İlçemizde ne varsa mahallelerimizde de olacak’ anlayışıyla yola çıktık. Seçim vaatlerimizden biri de ‘Her mahalleye bir sosyal tesis’ idi. Geçtiğimiz yıl Güroluk Mahallemize yarı açık düğün salonu ve aşevinden oluşan sosyal tesisi tamamlayarak mahalle sakinlerimizin hizmetine sunduk. Kovanoluk, Kaşıkçı Mahalleleri’nde yapımına başlanan sosyal tesisleri de 2022 yılının ilk aylarında tamamlamayı düşünüyoruz. Söz verdiğimiz gibi her mahallemize bir sosyal tesis yapacağız” diye konuştu.

BOZALAN’DA YIKIM ÇALIŞMASI

Geçtiğimiz hafta içerisinde mahalle ziyaretleri kapsamında Bozalan Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Şevik, okul bahçesindeki çürük yapıların yıkılması için talimatı üzerine alanda çalışma başlatıldı.  Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince başlatılan yıkım çalışmaları tamamlandığında buraya sosyal tesis yapılacağını söyleyen Başkan Şevik, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alanın tahsisini talep ettiklerini, onaylanması halinde alana, aşevi, yarı açık düğün salonu ve park yapılacağını açıkladı.

RESTORASYON ÇALIŞMALARI HIZ KESMİYOR

Sosyal tesis, spor yatırımları Buldan'ın dört bir yanında devam ederken, ilçe merkezinde de sokak sağlıklaştırması ve restorasyon çalışmaları hızla sürüyor. Buldan Belediyesi’nin ilçenin kültürel ve doğal mirasını korumak, restore ederek gelecek nesillere aktarmak amacıyla başlattığı sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulamaları, Çarşı ve Türkmenoğlu sokaklarında devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER