Buldan’ın Meyele girişinde, aydınlatma çalışmaları

Buldan’ın, Meyele girişinde aydınlatma çalışmaları başlatıldı. AYDEM’in Meyele Kavşağı’ndan Akçeşme Mevkii’ne kadar olan yaklaşık 900 metrelik bölümünde başlattığı aydınlatma devreye alınması ve TAK’ın ışıklandırılacağını belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Meyele girişi, Turizm kenti Buldan’a yakışan bir yol olacak” dedi.

Buldan’ın Meyele girişinde, aydınlatma çalışmaları

Buldan Meyele girişinin aydınlatılması için vatandaşlardan gelen talep üzerine Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in AYDEM ile görüşmesi sonuç verdi. Elektrik dağıtım Şirketi AYDEM, Meyele Kavşağı’ndan Akçeşme Mevkii’ne kadar olan yaklaşık 900 metrelik yolda aydınlatma direklerinin dikimine başladı. Çalışma kapsamında Buldan-Meyele girişinin 900 metrelik bölümüne 40 aydınlatma direğinin dikilerek aydınlatılacak. Vatandaşların can ve mal güvenliğinin önemli olduğunu kaydeden Başkan Şevik, “Vatandaşlarımızın talebi üzerine AYDEM ile yaptığımız görüşmeler sonuç verdi. Aydınlatma direklerinin dikimine başlandı. AYDEM çalışmasını tamamladığında Buldan Belediyesi olarak biz de TAK’ı ışıklandıracağız” dedi.

“İlçemize ikinci bir çevre yolu kazandırmış olduk”

Buldan’ın Meyele girişinin, ilk başkanlık döneminde 2007 yılında Denizli Belediyesi işbirliği ile genişletildiğini vurgulayan Başkan Şevik, “Böylelikle ilçemize ikinci bir çevre yolu kazandırmış olduk. Buldan’ın Meyele girişi, 2007 yılında Denizli daha Büyükşehir olmadan Denizli Belediyesi ile yaptığımız ilk çalışma olması bakımından da önemlidir. Aynı yıl yaklaşık 1000 metrelik yolun bir kısmının aydınlatmasını AYDEM işbirliği ile tamamlamıştık. Girişten Akçeşme Mevkii’ne kadar olan 900 metrelik bölümünde de aydınlatma başlatıldı. AYDEM yetkililerine ve emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

“Buldan’a yakışan bir yol olacak”

Kısa bir süre önce Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışma ile kot farkı nedeniyle yağışlı havalarda yaşanan sorunun da giderildiğini açıklayan Başkan Şevik, çalışmalar tamamlanıp aydınlatmalar devreye alındığında, TAK’ın da ışıklandırılmasıyla birlikte Meyele girişinin, turizm kenti Buldan’a yakışan bir yol olacağını vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211