Buldan’ın tarihi çarşısı güzelleşiyor

Buldan Belediyesi Çarşı Meydanı’nda düzenleme çalışması kapsamında Buldan’ı simgeleyen figürlerin bulunduğu mermer havuz yapılacak. Belediye Başkanı Şevik, çevresi ışıklandırılarak görsel şölene dönüşecek olan havuzun, çarşının tarihi güzelliğine güzellik katacağını vurguladı.

Buldan’ın tarihi çarşısı güzelleşiyor

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ‘Kültür Ringi’ projesi kapsamında sürdürdüğü sokak sağlıklaştırılması ve restorasyon uygulaması tamamlanan sokakları daha da güzelleştirmek amacıyla çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı. Başkan Şevik, sağlıklaştırma ve restorasyon uygulaması tamamlanan Çarşı Sokak, Dokuma Pazarı Sokağı, Fetçiler Sokak ile restorasyon çalışmaları devam eden Türkmenoğlu Sokağı’nın birleştiği Çarşı Meydanı’na yapılacak olan süs havuzu alanında incelemelerde bulundu. Üzerinde Buldan’ın tarihini, dokumasını, turfanda üzümünü simgeleyen figürlerin bulunduğu 3 metre çapında, fıskiyeli mermer havuz ile ilgili bilgi veren Başkan Şevik, “Bu havuz tamamlandığında, çarşı meydanının tarihi güzelliğine güzellik katacak” dedi.

KÜLTÜR RİNGİ ŞEKİLLENİYOR

Buldan turizmine katkı sağlayacak olan Kültür Ringi projesinin önemli bir bölümünün tamamlandığını vurgulayan Başkan Şevik, “Kültür Ringi projemiz, 14 Mayıs Caddesi’nden başlayıp, Çarşı Sokak, Fetçiler, Semerci, Dokuma Pazarı sokağı, Beyler Konağı ve BELKÜM’ü kapsayan bölümünü tamamladık. Bu bölgede bir tek Tavacı Sokak kaldı. Projesi tamamlanan Tavacı Sokak’ta sağlıklaştırma ve restorasyon uygulamaları en kısa zamanda başlayacak. Tarakçı Konağı, Behçet Uz Konağı’nı kapsayan Tarakçı Sokağı ile Terziler Kaşı Sokakları’nın projelendirme çalışmaları tamamlandı” diye konuştu. Başkan Şevik, Çarşı Meydanı’ndaki incelemelerinin ardından Buldan’ın en işlek meydanlarından olan 14 Mayıs Meydanı’nda yapılması planlanan Saat Kulesi alanını gezdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER