Buldanlı Hamdi Konay, aradığı aşkı Cezayir’de buldu

Denizli’nin Buldan ilçesinde yaşayan 31 yaşındaki Hamdi Konay, tanıştığı 28 yaşındaki Cezayirli Zohra Medkouk ile dünya evine girdi.

Buldanlı Hamdi Konay, aradığı aşkı Cezayir’de buldu

Denizli’nin Buldan İlçesi’nde ikamet eden 31 yaşındaki Hamdi Konay, Çanakkale’deki bir arkadaşının vasıtasıyla 28 yaşındaki Cezayirli Zohra Medkouk ile tanıştı.

İkilinin ilk olarak sosyal medyada başlayan aşkı, daha sonra Buldan’da son buldu.

Çift, evlilik kararı aldıktan sonra Buldan’daki Kestane Deresi’nde düzenlenen düğünle dünya evine girdi.

İlk görüşte aşık olduğunu dile getiren Hamdi Konay, “Zohra da beni beğenmiş. Ani bir şekilde evlilik kararı aldık. Ailesiyle birlikte Türkiye’ye geldi. Nikah işlemlerini tamamladıktan sonra düğünümüzü yaptık. Çok mutluyuz. Zohra, Buldan’ı çok sevdi. Cezayir’de bir otelde aşçılık yapmış. Benim de çok sevdiğim taze fasulye yemeğini çok iyi yapıyor. Kendisi İngilizce, Fransızca ve Arapça biliyor, Türkçe'yi de bir an önce öğrenmek istiyor. İlerleyen dönemlerde Buldan’da tekstil işinde çalışmak istiyor” dedi.

“BULDANLILAR ÇOK SICAKKANLI İNSANLAR”

Türkiye’yi çok sevdiğini dile getiren Zohra, “İki farklı kültürden olmamıza rağmen hemen birbirimize aşık olduk. Evlilik kararımızı ailelerimiz de onayladıktan sonra, hayatlarımızı birleştirdik. Türk vatandaşlığına müracaat ettim. Buldanlılar çok sıcakkanlı insanlar. Bana büyük bir ilgi gösteriyorlar. Türkiye’yi, Buldan’ı ve eşim Hamdi’yi çok seviyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER