BULDAN'LI KADINLAR FİNANSAL BİLİNÇ VE İLETİŞİM EĞİTİMİ ALDI!

BULDAN'LI KADINLAR FİNANSAL BİLİNÇ VE İLETİŞİM EĞİTİMİ ALDI!

Gönüllü Eğitmenler tarafından verilen “Finansal Bilinç ve İletişim” eğitimi Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nda  gerçekleşti. Daha önce Temel Finansal Okuryazarlık eğitimini tamamlayan kadınlar, bu sefer Mobil Fotoğrafçılık ve İnternet Reklamcılığı alanına ilişkin eğitimlerini tamamladılar.

Türkiye’de finansal okuryazarlık ve iletişim alanında kadınlara gönüllü eğitmenler aracılığı ile ulaşan “Kız Kardeşim” projesinin eğitimleri Türkiye’nin 30 İlinde sürüyor.  Proje kapsamında Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nda düzenlenen eğitime 15 kişi katıldı. Eğitimde internet reklamcılığı, Facebook reklamları, Instagram reklamları, Google Adwords reklamları ve mobil fotoğrafçılığa giriş gibi konular işlendi. Mobil fotoğrafçılık eğitimi kapsamında evde bulunabilecek malzemelerden kurulan mini stüdyoda uygulamalı atölye çalışması da yapıldı.

Kadınların ekonomik ve sosyal konumlarını güçlendirmek, bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlamak ve fırsat yaratmak için Coca-Cola Türkiye tarafından hayata geçirilen Kız Kardeşim Projesi, 2016 ve 2017 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütülmüştür. 2016 ve 2017 yılında 20 ilde gerçekleşen eğitimlerle 2000 kadına ulaşılmıştır. 2018 Ocak ayı itibari ileTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Coca-Cola Türkiye işbirliği ile yürütülen “Kız Kardeşim Projesi” kadınların ekonomik ve toplumsal hayata katılımı konusundaki eşitsizliği ortadan kaldırmakta önemli rol oynayacak olup yıl içerisinde 30 ilde gerçekleştirilecek eğitimler yoluyla 9.000 kadına ulaşacaktır. Kız Kardeşim Projesi Türkiye’de yaşayan 18-55 yaş aralığındaki kadınların kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetme, girişimcilik farkındalığının arttırılması ve desteklenmesini,  bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanımına destek olacak bir içeriğini kapsamaktadır. Bu eğitim içeriklerinin yanı sıra kendi alanlarında rol model olan, ilham veren kadınlarla katılımcılar bir araya getirilerek tecrübe aktarımı hedeflenmektedir. Proje kapsamında eğitimler 30 ilde, 60 gönüllü genç eğitmen tarafından veriliyor. 

Eğitimlerde; para ve bütçe yönetimi, birikim, ödeme metotları, yatırım çeşitliliği, temel girişimcilik bilgileri, bütçe yönetimi, riskler, fizibilite ve finansal tablolar, finansman, internet reklamcılığı, Facebook reklamları, Instagram reklamları, Google Adwords reklamları ve mobil fotoğrafçılığa giriş konuları işleniyor.

“Kız Kardeşim” eğitimlerine katılmak isteyen 18-55 yaş arası kadınlar, Habitat Derneği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

Hatice Demir

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER