BULDANLI MUHTARLAR, KONAK BELEDİYESİ'NİN KONUĞU OLDU

BULDANLI MUHTARLAR, KONAK BELEDİYESİ'NİN KONUĞU OLDU

Buldanlı muhtarlar, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’la birlikte, İzmir-Konak Belediyesi’nin misafiri olarak İzmir’i gezdiler. Geçtiğimiz aylarda Buldan’ı ziyaret eden  İzmir-Konak mahalle muhtarlarının bu ziyaretine karşılık olarak, Buldan Belediyesi’nin organizasyonuyla İzmir-Konak’a gezi düzenlendi. Geziye Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Belediye Meclisi üyeleri Hacip Özcan ve Ramazan Ordu ile Buldan’da görev yapan mahalle muhtarları katıldı.

İzmir’de Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve İzmirli muhtarlar tarafından karşılanan Buldan ekibi ile Fuar Evlendirme Dairesinde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda ilk olarak söz alan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Buldan’ı ziyaret eden Konak ilçesi muhtarlarının, ziyaretten çok memnun kaldıklarını ve o günden beri Buldan ismini dillerinden düşürmediklerini belirterek Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay ile Buldanlı muhtarlara teşekkür etti. Sema Pekdaş, “Buldanlı misafirlerimizi biz de bu geziden memnun etmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay da yaptığı konuşmada, bu tür karşılıklı gezilerin, muhtarlar ve belediyeler arasındaki ilişkileri güçlendirdiğini, sıcak dostlukların kurulduğunu, yapılan görüş alış verişleriyle de edinilen bilgilerin dolaylı olarak vatandaşa hizmet anlamında zenginlik kazandırdığını belirterek, “Aslında muhtarlar yerel demokrasinin olmazsa olmazlarıdır. Toplumun nabzını en iyi tutan kişilerdir. Biz muhtarlarımızın belediye meclislerinde asil üye olarak yer almalarını istiyoruz. Bölgelerinin sorunlarını en iyi bilen muhtarların belediye meclislerinde yer almamaları demokrasimiz açısından büyük bir eksikliktir” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi Dr. Elif Yücebaş’ın muhtarlık kurumu ve muhtarlık yasaları ile ilgili olarak yaptığı sunumun ardından İzmir Kordon ve Atatürk Müzesi gezildi. Kordonda yenilen öğle yemeği ardından İzmir gezisi Konak Saat Kulesi, Kadifekale, Agora kazı alanı ile sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211