BURDUR VALİSİ, ÇAL’DA HASRET GİDERDİ

Denizli’nin Çal İlçesi’nde 2005-2007 yılları arasında kaymakamlık yapan Burdur Valisi Hasan Şıldak, 11 yıl sonra Çal’a gelerek dostlarıyla hasret giderdi.

BURDUR VALİSİ, ÇAL’DA HASRET GİDERDİ

Çal İlçesi’nde 2005-2007 yılları arasında kaymakamlık yapan Burdur Valisi Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak 11 yıl sonra yeniden ilçeye geldi. Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ile bazı esnafları ziyaret eden Burdur Valisi Hasan Şıldak’ı makamında ağırlayan Başkan Fethi Akcan, “Çal’da başarılı çalışmalarda bulunmuş ve hala ismi saygıyla anılan Valimize, Çal’a yaptığı ziyaret için teşekkür ediyorum. Hasan Şıldak, Çal’a damga vurmuş, vatandaşların kalbinde büyük sevgi kazanmış bir isimdir” dedi.

AKCAN, ÇAL GARASI’NIN ATKISINI HEDİYE ETTİ

Başkan Akcan, Vali Şıldak’a Çal üzümü, Çal bamyası ve Bölgesel Amatör Ligi'ne çıkma mücadelesi veren Çal Belediyespor'un üzerinde "Çal Garası" yazılı atkısını hediye etti. Başkan Akcan, “Bu sezon Çal Belediyespor Bölgesel Amatör Lig’e çıkacaktır. Bunun için çalışıyoruz. Gelecek sezon Burdur takımları ile maç yapacağız” dedi. Vali Şıldak, Çal Garası atkısını çok şık bulduğunu ve havaların soğumasıyla boynuna takacağını söyledi.

“ÇAL, ŞİMDİ DAHA GÜZEL OLMUŞ”

11 yıldır Çal’a gelmediğini söyleyen Burdur Valisi Şıldak, “Çal gittiğimde güzeldi. Şimdi daha güzel olmuş. Nüfusu azalmış. Dostlarım yaşlanmış. Başkanın tersine göç için yaptığı çalışmaları ve çabalarını takdir ediyorum. Seracılık, Burdur Bölgesi’nde oldukça iyi durumda. Çal’da seracılığı başlattığı için başkanı kutluyorum. Birlikte görev yaptığımız muhtarlarımızı hala isim isim bilirim. Çal’ı unutmak mümkün değil. Her zaman hatırladığım bir yer. En çok Çal Garası üzümünü özlüyorum” dedi.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER