'BÜTÜN DÜNYA FUARLARINI DOLAŞIYORUZ'

'BÜTÜN DÜNYA FUARLARINI DOLAŞIYORUZ'

Dünyanın değişik ülkelerinde Denizli ve Pamukkale’nin tanıtımını yapan Denizli Colossae Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karamanlıoğlu, önümüzdeki dönemlerde yapılacak tanıtım kampanyaları hakkında bilgiler aktardı. Gittiği ülkelerde Türkiye ve Denizli’yi anlattığını söyleyen Karamanlıoğlu, turizmde otelcilerin de desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Denizli’nin fahri turizm ve tanıtım elçiliğini yapan Denizli Colossae Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karamanlıoğlu ve ekibi, dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen fuarlardaki yerini alıyor. Gitti ülkelerde Denizli ve özellikle Pamukkale’yi tanıtan Karamanlıoğlu, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Karamanlıoğlu, “Ulusal ve uluslararası fuarlara biz iştirak ediyoruz. Denizli’yi de tek biz temsil ediyoruz. Son seyahatimiz Singapur’a uzun bir seyahat oldu. Singapur’da Türkiye’den tek otelci bizdik. Singapur’da oraya gelen yabancı turist şirketleri ve acenteleri onlarla teker teker görüşerek Türkiye’yi ve Denizliyi tanıttık. Türkiye’den götürdüğümüz hediyeleri onlara takdim ettik. Türkiye’ye daha sıcak bakmalarını; Türkiye’nin artık normal bir ülke olduğunu ve özellikle Denizli’nin hiçbir şekilde bu terör olaylarından etkilenmediğini artık terörün son aşamalara geldiğini belirterek onların ziyaretçi göndermelerini kendilerinden rica ettik. Şimdi ekibimizin bir kısmı İngiltere’deydi. İngiltere Avrupa’nın en büyük fuarlarından birisi, ondan sonra İzmir var. Sonra Utrecht var. Tekrar gelecek sene Berlin var. Yani bütün Dünya fuarlarını dolaşıyoruz. Özellikle Denizli’yi tanıtan tek firma biziz” dedi.

“OTELCİLERE KDV’Yİ İNDİRİMİ VE BAZI KONULARDA DA YARDIMCI OLMASI GEREKLİ”
Gittiği fuar ve organizasyonlardan olumlu geri bildirimler aldığını belirten Karamanlıoğlu, otelcilerin de desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi. Karamanlıoğlu, “Geri dönüşümler, tabi biz gittiğimiz için acentelerle birebir görüşmemiz neticesinde bunun olumlu etkisini görüyoruz. Yalnız fiyat rekabeti çok olumsuz. Fiyatlar çok düştü. Çünkü müşteri çekebilmek için herkes fiyatları indiriyor. Devletin de bize sahip çıkması lazım. Sadece acente sahiplerine benzin parası değil; gelen uçaklarla gelen yolcuların otelleri olmazsa nerede konaklayacaklar. Otelcileri de düşünmesi gerekli. Çok geç kaldılar. Otelcilere KDV’yi indirimi ve bazı konularda da yardımcı olması gerekli” dite konuştu. 

GÜRKAN GÖK-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER