Büyük Menderes İnisiyatifi’nden Menderes Fotoğrafları Sergisi

Büyük Menderes İnisiyatifi, kirliliğe dikkat çekmek amacıyla, 26 Nisan 2019 Cuma günü Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda “Fotoğraflarla Büyük Menderes” Fotoğraf Sergisi açıyor.

Büyük Menderes İnisiyatifi’nden Menderes Fotoğrafları Sergisi

Büyük Menderes İnisiyatifi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Denizli bölgesinde Doğa ve Ekoloji mücadelesi için gönüllü birliktelik halinde bir araya gelen kişi ve kurumların oluşturduğu Büyük Menderes İnisiyatifi olarak “Fotoğraflarla Büyük Menderes” başlıklı bir sergi düzenlemek üzere hazırlıklarımıza devam ediyoruz.

İnisiyatifin ilk sergisinin temasını “Büyük Menderes Yok Olmasın!” olarak belirledik. Yaptığımız etkinliklerle; geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapan nehrin geçmişini, bugününü, bu yüzyılda insanlık için ne ifade ettiğini ve hayatınızda nasıl yer ettiğini yeniden hatırlatmayı amaçlıyoruz. Bölge ve ülkemiz için sembol niteliğinde olan Büyük Menderes Nehri’nin kirliliği ile neleri kaybettiğimizi ve daha neleri kaybedeceğimizi birlikte düşünelim istiyoruz. Düşünelim ve birlikte adım atalım istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki, yeryüzünden başka gezegen yok! Gezegenimizden yok olan her yaprak, her damla, her canlı, geri dönmemek üzere yitip giderken, bizlerin geleceğinden de bir parçayı yok ediyor.

Yok olan bizim dünyamız, bizim yaşamımız ve bizim ve çocuklarımızın geleceği! Yaşam ve geleceğin savunucuları, doğa gönüllüleri olarak tüm yöre halkını Büyük Menderes Nehri’ne sahip çıkmaya davet ediyoruz: “Büyük Menderes Yok Olmasın!’’ Temaya uygun olarak tüm amatör ya da profesyonel fotoğraf sanatçılarının fotoğraflarını bekliyoruz. Başvuruları buyukmenderesinisiyatifi@gmail.com adresine 20 Nisan 2019 tarihine kadar kabul edeceğiz. Sergimiz Turan Bahadır Sanat Galerisi ve Müzesi’nde 26 Nisan’da açılacak ve bir hafta Denizlilerle buluşacak.” Denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER