“Büyük Menderes yok olmasın” dediler, fotoğrafla Menderes’i anlattılar

Eylül ayından bu yana Büyük Menderes ve havzası için çalışma yapan ‘Denizli Büyük Menderes İnisiyatifi’, 26 fotoğrafçının 64 fotoğrafını Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda düzenlenen sergiyle nehrin geçmişteki ve şimdiki halini ortaya koydu.

“Büyük Menderes yok olmasın” dediler, fotoğrafla Menderes’i anlattılar

Eylül ayından bu yana Büyük Menderes ve havzası için çalışma yapan ‘Denizli Büyük Menderes İnisiyatifi’, önemli bir etkinliğe imza attı.

Çevreci grubun son etkinliği; ‘Büyük Menderes Yok Olmasın’ başlığıyla profesyonel ve amatör 26 fotoğrafçının 64 fotoğrafının yer aldığı belgesel fotoğraf sergisi oldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan bahadır Sergi Salonunda gerçekleşen sergiyle; Büyük Menderes Nehri ve havzasındaki doğal ve kültürel güzellikler ile nehrin geçmişten günümüze bölgeye yaşam vermesine dikkat çekildi.

26 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen sergi hakkında konuşan Denizli Büyük Menderes İnisiyatifi Sözcüsü Ufuk Gökmen; “Eylül ayından bu yana çalışmalarını devam ediyor. Bu fotoğraf sergisinde yüzlerce fotoğraf arasından bizim hedefimi ifade eden 64 fotoğrafı seçtik ve sergiledik. Büyük Menderes Nehri’nin kirlenmeden önceki halini hatırlatmak amacıyla özellikle renkli fotoğrafları tercih ettik. Bir tanesi 1950 yıllarında çelikmiş. O fotoğrafta, nehir kenarında piknik yapılıyor. Fakat şu anda o kirlenmiş suyun kenarında kokudan piknik yapmak bir kenara, yanında geçemiyorlar. Katılımcılar, bizim hedeflediğimiz çarpıcı görüntüleri ve izlenimlerini bizlere aktardılar. Biz Menderes’in yok olmaması ve kirlenmemesi için ne gerekiyorsa yapmayı düşünüp, bu sergiyi açtık” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER