“Büyük Menderes Yok Olmasın Sergisi”ne büyük ilgi

Denizli Büyük Menderes İnisiyatifi adıyla oluşturulan platformun ‘Büyük Menderes Yok Olmasın’ temasıyla başlattığı sergiler devam ediyor. Serginin son durağı Teras Park Alışveriş Merkezi oldu. 26 fotoğraf sanatçısının 64 eserinin yer aldığı sergi, vatandaşların dikkatini çekti.

“Büyük Menderes Yok Olmasın Sergisi”ne büyük ilgi

Denizli Büyük Menderes İnisiyatifi adıyla oluşturulan platform, ‘Büyük Menderes Yok Olmasın’ temasıyla başlattığı sergilerini sürdürüyor. İlk olarak geçtiğimiz Nisan ayında Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda Denizlililere sunulan sergi, Sarayköy ve Çivril’de de görücüye çıktı. Kent dışına da taşınan serginin son durağı; Teras Park Alışveriş Merkezi oldu. Fuaye alanında 24 fotoğraf sanatçısının 64 eserinin sunulduğu sergi, vatandaşların oldukça dikkatini çekti. 16 Temmuz Salı günü saat 20:00’ye kadar ziyaretçilerini ağırlayacak sergiye dair açıklamalarda bulunan platform üyesi Ali Şana; “10 bin yıldır Ege Havzası’na hayat veren Büyük Menderes Irmağımızda gelinen noktada fevkalade şekilde zehir akmaktadır. Biz platform olarak bu yok oluşa, tehlikeye engel olmak için 1 yıldır çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sergimizin amacı; halkımıza bu tehlikeyi hissettirmek, farkındalık oluşturmak. Herkesi sergimize davet ediyoruz” dedi.

“DOĞAMIZA SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ”

Denizli Büyük Menderes İnisiyatifi üyesi Emin Durmaz ise şunları aktardı: “Çevreye, doğamıza sahip çıkmak zorundayız. Doğamızı kaybettiğimiz anda hepimiz bunun altında kalırız. Bu hızla giderse de 40-50 yıl sonra dünyada nefes alacak, yaşayacak bir durumumuz kalmayacak. Önceden bir köyde, mahallede bir tane kanserli hasta olurdu. Bugün her evde birer kanserli hasta var. Çünkü yediğimiz, içtiğimiz her şey zehir ve kanserojen içeriyor. Sağlığımızı, geleceğimiz olan çocuklarımızı düşünerek doğamıza sahip çıkmak zorundayız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER