BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR, DENİZLİ KAZANIYOR

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR, DENİZLİ KAZANIYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Komplesi'nin açılışı; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin de katılımıyla yapıldı. 

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezi ve 4 ilçede yaptığı 7 kapalı yüzme havuzundan birisi olan Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi de törenle hizmete açıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Anafartalar Kapalı Pazaryeri'nde düzenlediği mahalle iftarında açılışı gerçekleştirilen programa; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, ilçe belediye başkanları, davetliler ve binlerce vatandaş katıldı. Mahalle sakinleri ile tek tek selamlaşan Ekonomi Bakanı Zeybekci, Başkan Zolan ve beraberindekiler vatandaşların Ramazanlarını tebrik etti. 

"YÜZME BİLMEYEN İNSANIMIZ KALMAYACAK"

İftar ve açılış programına muhteşem bir katılım olduğunu belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Zolan, “Ramazanımız mübarek olsun. Allah'ım tutmuş olduğunuz oruçları kabul eylesin. Çok şükür biz de gece gündüz şehrimize güzellikle getirmek için çalışıyoruz" dedi. Programın gerçekleştiği Anafartalar Kapalı Pazaryeri'nin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin belediye başkanlığı döneminde yapıldığını anlatan Başkan Osman Zolan, "Örnek bir proje, kendisine çok teşekkür ediyorum. Bugün ayrı bir güzellik yaşıyoruz. Başta Anafartalar Mahallesi olmak üzere Fatih, Deliktaş, Dokuzkavaklar, Aktepe, Karşıyaka, Sevindik ve Sümer Mahalleri’ne hitap edecek olan bölgenin kapalı yüzme havuzunun açılışını gerçekleştireceğiz. İnşallah bu bölgemizde yüzme bilmeyen insanımız kalmayacak” dedi. 

"HERKES SPOR YAPSIN, SAĞLIKLI KALSIN"

Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başta çocuklarımız beden eğitimini, yüzme kurslarını burada görecekler. Özellikle hanım kardeşlerimize ve isteyen beylere burada ücretsiz kurslarımız olacak. Allah'ım güle güle kullanmayı nasip etsin. Bu bölgemizde ve Denizlimizde yüzme bilmeyen kalmasın. Herkes spor yapsın, sağlıklı kalsın ve inşallah yarınlarımıza daha güzel koşalım, daha mutlu olalım. Ben açılışımıza teşrif eden sayın bakanımıza teşekkür ediyorum. Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun."

“DENİZLİ HAK ETTİĞİNİ ALDI”

Sözlerine tüm vatandaşların ramazanını tebrik ederek başlayan Bakan Zeybekci, “Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu muhteşem iftarından dolayı çok teşekkür ediyorum ve emeği geçen tüm Büyükşehir Belediyesi çalışanlarımızdan Allah razı olsun" dedi. Bakan Zeybekci, "Gördüğünüz gibi hizmet yarışı devam ediyor. Nihat Zeybekci bir kısmını yaptı, Osman Zolan geri kalan kısmını yapıyor. AK Parti zihniyeti bu, Recep Tayyip Erdoğan zihniyeti bu" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en kalbi sevgi, saygı ve selamlarını getirdiğini ifade eden Bakan Zeybekci, şöyle konuştu: "Bugün açılışını yaptığımız bu yüzme havuzu bir zamanlar hayali bile kurulamayacak bir yüzme havuzuydu. Her köşesinde yüzme havuzları, kapalı spor salonları, spor aletleri ve her köşesindeki parkları ve tüm imkanlarıyla bugün Denizli hak ettiğini aldı. Ege'nin vizyon şehri oldu. Türkiye'de parmakla gösterilen bir dünya şehri oldu." Konuşmaların ardından dualarla Anafartalar-Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nin açılışı yapıldı. 

MUHAMMET KARAÇAY-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER