Büyükşehir'den 5 mahalleye 309 kilometre alt yapı hattı

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü’nün Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe, Karşıyaka ve Deliktaş Mahalleleri’nde başladığı alt yapı yatırımı kapsamında toplam 309 kilometrelik içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşenecek.

Büyükşehir'den 5 mahalleye 309 kilometre alt yapı hattı

"Büyükşehir" statüsüne kavuşmasının ardından 5 bin kilometrenin üzerinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeyerek kentin büyük bir bölümünde alt yapı sorununu kökten çözen Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü’nün 5 mahallede başlattığı 95 milyon Liralık alt yapı çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe ve Karşıyaka Mahalleleri ile Deliktaş Mahallesi’nin alt yapısı yapılmayan bölümünde toplamda 309 kilometrelik alt yapı hattı döşenecek. Dev yatırım ile 166 kilometre içme suyu hattı ile 115 kilometrelik kanalizasyon hattının baştan aşağı yenileneceği, bölgeye ilk kez 28 kilometre uzunluğunda da yağmursuyu hattının döşeneceği kaydedildi. Proje ile 2 metreyi bulan çaplarda döşenecek dev yağmur suyu hatları ile aşırı yağışlarda yaşanabilecek su baskını risklerinin de tamamen ortadan kalkacağı ifade edildi.

24 AYDA TAMAMLANACAK

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü’nün ‘Sürdürülebilir Şehirler Projesi’ kapsamında hazırlanan alt yapı çalışması ile döşenecek 309 kilometrelik içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yapım işinin 24 ayda tamamlanacağı öngörüldü. Söz konusu alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise üst yapı çalışmalarına başlanacak. Bu çalışmanın da bitirilmesiyle 5 mahallenin cadde ve sokakları modern bir görünüme kavuşacak.

"SÖZ VERDİK YAPIYORUZ"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hafta sonu temel atma törenini yaptıkları projenin bölgenin altyapı sorununu tarihe gömeceğini belirterek, yapılan hizmetin bir asır ihtiyacı karşılayabileceğini söyledi. Bugüne kadar binlerce kilometre alt yapı hattı döşeyerek birçok sorunu ortadan kaldırdıklarını vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Daha önce söz verdiğimiz gibi alt yapısı yapılmayan mahallelerimize de bu hizmetimizi götürüyoruz. Söz verdik yapıyoruz. İnşallah el ele gönül gönüle vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yanıt vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oktay kıymaz
Oktay kıymaz - 3 yıl Önce

İşAllah bu projeler bizim mahallemizede uğrar. Merkezefendi mh. 201 sk ta oturuyorum, ne kaldırım var ne yol.

SIRADAKİ HABER