Büyükşehir'den 8 Mart'a özel etkinlik

Denizlili kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin düzenlediği etkinlikte bir araya geldi. Kadınlara kırmızı karanfil veren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Hayatımıza anlam katan kadınların başarılı olması Denizlimizin ve ülkemizin daha da ileri gitmesidir" dedi.

Büyükşehir'den 8 Mart'a özel etkinlik

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel bir etkinlik düzenledi. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda düzenlenen programa; AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kadın Meclisi yönetimi ve üyeleri ile çok sayıda kadın katıldı. Kadın Meclisi Başkanı Özen, burada yaptığı konuşmada, "Sizlerle birlikte olmak, 8 Mart'ı sizlerle paylaşmak Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin en büyük mutluluğu. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi. 1857 yılında Amerika'da 129 kadının yaşamını yitirmesiyle başlayan 8 Mart'ın tarihsel sürecini anlatan Özen, "Bizler 8 Mart'ı bir anma günü olarak kabul ediyoruz, kadın olmanın kadınca yaşamanın gereklerini elde edebileceğimiz günler olarak kabul ediyoruz" dedi.

“KADINLARIN BAŞARILI OLMASI ÜLKENİN DAHA İLERİ GİTMESİDİR”

"Bizi dünyaya getiren bir kadın” Başkan Osman Zolan, şunları söyledi: “Kadın olmamış olsa dünyaya gelmemiz de mümkün değil. Bizi bir kadın dünyaya getiriyor ve biz ona 'ana' diyoruz. Başka bir kadın eşimiz, hayat ortağımız, yol arkadaşımız oluyor. Onunla bir ömür geçiriyoruz, birçok dertleri ve güzellikleri birlikte yaşıyoruz. Yani kadın hayatımızın tam içinde. Kadın olmadığı zaman anamızın, eşimizin, kızımın olmaması demek. Onlara yapılan her türlü olumsuzluklara ise anamıza, eşimize, kızımıza yapılmış gibi bakmamız gerekiyor." Denizli'nin ve Türkiye'nin her geçen gün daha da ileri gittiğine dikkati çeken Başkan Zolan, "Kadınlarımıza birçok imkanlar sunuyoruz sunmaya da devam edeceğiz. Hayatımıza anlam katan kadınların başarılı olması Denizlimizin ve ülkemizin daha ileri gitmesidir. Ben hepinizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü anıyorum” dedi.

"TBMM OLARAK 6284 SAYILI YASAYA İMZA ATTIK"

AK Denizli Milletvekili Nilgün Ök , "Biz Türkiye olarak, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine yönelik çok ciddi bir yasaya TBMM olarak imza attık. Ayrıca 2010 yılında anayasamızda kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık getrdik" dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın kadın dostu projeleri olduğuna dikkati çeken Ök, "Denizli'deki kadınlarımızın sosyal anlamda kendilerini geliştirmeleri için çok güzel çalışmalar yapmışsınız. Düzenlediğiniz birçok kursta, kadınlarımızın ürettikleri ve ekonomiye katkıları takdire şayan. Ben tekrar Sayın Başkanımız Osman Zolan'a teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.

ŞAMPİYONA PLAKET

Konuşmanın ardından Başkan Zolan ve beraberindekiler. Karaman'da düzenlenen Görme Engelliler Judo Şampiyonası'nda Ümitler Türkiye Şampiyonu olan Denizli Büyükşehir Belediyespor sporcusu Berfin Altan'a plaket verildi. Daha sonra sahneye Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ile pilates ve zumba kurslarında eğitim alan kadınlar çıktı. Meydanda toplananların alkışlarla tempo tuttuğu gösteriler büyük beğeni topladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211