Büyükşehir DESKİ, 4 mahallenin daha su sıkıntısını çözdü

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Bekilli İlçesi’nin Kutlubey, Deşdemir, Çamköy, Köselli Mahalleleri’nde başlattığı alt yapı çalışmasını tamamladı. Proje ile kuraklıktan dolayı 4 mahallede yaşanan su sıkıntısına son verildi.

Büyükşehir DESKİ, 4 mahallenin daha su sıkıntısını çözdü

Denizli'nin Büyükşehir olmasıyla birlikte kurulan Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde hayata geçirdiği alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Bugüne kadar hayata geçirdiği projelerle birçok sıkıntıya çare olan Büyükşehir DESKİ, Bekilli İlçesi’nin Kutlubey, Deşdemir, Çamköy ve Köselli Mahalleleri’nde başlattığı alt yapı çalışmasını tamamladı. Mevsime bağlı yaşanan kuraklık sonucu mevcut içme suyu kaynakları kuruyan söz konusu 4 mahallede içme suyu sorununu çözmek için başlatılan çalışma kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, 8 ayrı ekip ile gece gündüz çalıştı. Kısa sürede tamamlanan çalışma ile 7,5 kilometre uzaklıktaki yedek içme suyu sondaj kuyusundan bölgenin içme suyu ihtiyacını giderecek Kutlubey İçme Suyu Deposuna iletim hattı döşendi. Proje ile Kutlubey, Deşdemir, Çamköy ve Köselli Mahalleleri’nin içme suyu sorunu çözüldü.

BÜYÜKŞEHİR DESKİ DERTLERE DERMAN OLUYOR

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir DESKİ'nin kurulduğu günden beri çok başarılı çalışmalara imza attığını, "çözülemez" denilen birçok sorunu çözerek vatandaşların dertlerine derman olduklarını söyledi. Son dönemde yaşanan kuraklıktan bahseden Başkan Osman Zolan, "Bugüne kadar şehrimizin merkezinde ve tüm ilçelerimizde birçok sorunu çözdük, çözmeye de devam ediyoruz. Eğer biz şehir merkezimizin altyapısını yapmamış olsaydık, yüzde 60 su kaçağı olan hatları değiştirmemiş olsaydık, bugün Denizli merkezi susuzdu" diye konuştu.

"GECE GÜNDÜZ İNSANIMIZA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Sorunları baştan görüp önlem almanın önemli olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, "Bekilli İlçemizin Kutlubey, Deşdemir, Çamköy ve Köselli Mahalleleri’nde başlattığımız alt yapı çalışmasını tamamladık. Çok şükür bölgede kuraklıktan dolayı yaşanan içme su sorunu çözüldü. Hayırlı uğurlu olsun. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir ayrım gözetmeksizin, nerede ihtiyaç varsa, gece gündüz insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER