BÜYÜKŞEHİR GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

BÜYÜKŞEHİR GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

DenizliBüyükşehir Belediyesi DESKİ bünyesine yeni katılan 20 yeni aracın tanıtımtöreni yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 7 milyonliralık yatırım ile alınan 5 su tankeri, 5 mini ekskavatör, 5 içme suyu tamirbakım onarım ile 5 kanal tamir bakım onarım aracının vatandaşların derdinederman olacağını söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Denizli Suve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü bünyesine katılan 20 yeniaracın tanıtım ve hizmete girmesi dolayısıyla tören düzenlendi. 15 TemmuzDelikliçınar Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törene, Denizli BüyükşehirBelediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili AliDeğirmenci, DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör, Genel Sekreter Yardımcısı MustafaGökoğlan, Meclis üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Başkan Zolan,törende yaptığı konuşmada, 30 Mart 2014’de Denizli’nin büyükşehir ile tanıştığınıhatırlatarak, “Büyükşehir, büyük hizmetler noktasında yürüyüşe geçti. Sözverdiğimiz gibi nerede sıkıntı ve ihtiyaç varsa Büyükşehir ve DESKİ oradaolacak demiştik. Bugüne baktığımızda bizimle birlikte kurulan büyükşehirlerdenhizmet kalitesiyle, vatandaşımıza ulaşmayla, dertlere derman olma noktasındaaçık ara büyük bir mesafe aldığımızı görüyorum” dedi.

“KENDİMİZLEYARIŞIR DURUMDAYIZ”

Başkan Zolan, konuşmasını şöylesürdürdü: “ Vatandaşlarımızla buluştuğumuzda güzellikleri bizlere net birşekilde dile getiriyorlar. Burada siz çalışma arkadaşlarımın çok büyük emeğivar. Bundan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Çünkü 1 milyon Denizliliyehizmet etmek çok önemli. Sizlerle birlikte bu işi sürdürüyoruz, başarıyoruz.Ama biz kendimizi aşmak, başarılarımızın üzerine yeni başarılar koymak,kaliteyi daha da yükseltmek, hizmet ağını genişletmek, hızını artırmak vevatandaşlarımıza anında hizmet verebilmek noktasında kendimizle yarışır durumdayız.Vatandaşlarımız mümkünse hiç sıkıntı çekmesin. Bir arıza varsa hemen anındamüdahale edelim. Bu hizmetleri kendi araçlarımızla sağlayalım istiyoruz.”

DENİZLİ-ALMANYAMESAFESİ UZUNLUĞUNDA ALT YAPI

2016-2017 döneminde dev yatırımlargerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Zolan, “Yer altına 2500 kilometre altyapı hattı döşeyeceğiz. Bu hizmet Denizli’den Almanya’ya kadar bir hat anlamınageliyor. Tabii ki bu çalışmalar esnasında toz, çamur olacak. Denizlimizmerkezinde de aynı çalışmaları yapıyoruz. Bugün Denizli, Türkiye’de parmaklagösterilir noktaya gelmiştir. İnşallah Avrupa’nın ve dünyanın da imrendiği birşehir haline geleceğiz” dedi.

“BUBİR BAŞLANGIÇ”

Başkan Osman Zolan, “Bugün burada 20hizmet aracımız var. Araçlarımız 5 ayrı bölgemize gidecek. Daha kaliteli hizmetve anında müdahale anlamında, vatandaşlarımızın dertlerine derman olmak için sahayaçıkacak ve çalışmalara başlayacak. İçme suyu ve kanalizasyon tamirinde, sokakaralarına büyük araçlarla değil küçük araçlarla girerek pratik bir şekildeanında müdahale edeceğiz. 5 tane su tankerimiz var. Bu da su kesintilerinde, suihtiyacında vatandaşlarımızın sıkıntılarını azaltmak için kullanılacak. İçmesuyu tamiriyle ilgili tüm ekipmanların olduğu su ve kanal arıza onarım aracıolmak üzere 5’erden 10 aracımızı da hizmete sunacağız. Bu araçların belediyemizetoplam maliyeti 7 milyon lira civarındadır. Bu yatırım ile vatandaşlarımızadaha iyi hizmet vereceğiz ve çalışan arkadaşlarımızın imkanları genişleyecek”diye konuştu.

BAŞKANZOLAN, EKSKAVATÖR KULLANDI

Başkan Osman Zolan ve beraberindekiler konuşmanınardından 7 milyon Lira maliyetle alınan 5 adet mini ekskavatör, 5 adet sutankeri ile 10 adet içme suyu ve kanal tamir bakım onarım araçlarını inceledi. Miniekskavatörün sürücü koltuğuna oturan Başkan Zolan’ın aracı kullanmasıdavetliler tarafından alkışlandı. İncelemeden sonra ise araçların yeni hizmetegirmesi dolayısıyla Büyükşehir DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör eşliğinde duaedildi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205