BÜYÜKŞEHİR İLE ARTIK YÜZLERİ GÜLÜYOR

BÜYÜKŞEHİR İLE ARTIK YÜZLERİ GÜLÜYOR

‘Denizli'de kimse sahipsiz kalmayacak’ sloganıyla faaliyete geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi, bugüne kadar 8 bin 200 ihtiyaç sahibi vatandaşın imdadına koştu. Kimsesizlerin kimsesi olmaya devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında da vatandaşların yüzlerini güldürmeye devam ediyor.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın ‘Kimse sahipsiz kalmayacak’ sloganıyla başlattığı Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi, günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Bakım hizmetlerinin yanında evde sağlık hizmeti de veren Merkez; yaşlı, yatağa bağımlı, engelli hastalar, kronik rahatsızlığı yüzünden yürüyemeyen vatandaşların; tanısı konulmuş sağlık sorunlarının ev ortamında planlanan tedavisinin takibi ve uygulamasını yapıyor. 0 (258) 377 20 12 numaralı telefon ile başvuru yapılan merkezde ayrıca hasta vatandaşların acil durumları dışındaki sağlık problemleri için Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin sağlık ekipleri tarafından koruyucu ve iyileştirici tedavi hizmetleri de ücretsiz olarak veriliyor.

TAM DONANIMLI AMBULANSLAR İLE ÜCRETSİZ NAKİL HİZMETİ 

Yatağa bağımlı, engelli  hastalar, kronik rahatsızlığı yüzünden yürüyemeyen sedye ile taşınması gereken hastaların evden sağlık kuruluşlarına, sağlık kuruluşlarından evine ya da sağlık kuruluşlarından diğer bir sağlık kuruluşlarına naklinin de randevu sistemine göre tam donanımlı hasta nakil ambulansı ile gerçekleştiren merkez bugüne kadar binlerce vatandaşın yüzünü güldürdü. 4 bin 200 kişiye evde bakım, 3 bin kişiye evde sağlık ve bin kişiye ise hasta nakil hizmeti vererek bugüne kadar ihtiyaç sahibi 8 bin 200 kişinin yardımına koşan Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi, tüm bunların yanında 444 85 20 numaralı çağrı hattından Denizlililere koruyucu, bilgilendirici ve yönlendirici ‘Tıbbi Danışma Hizmeti’ni de ücretsiz olarak veriyor.

“NEREDE MUHTAÇ İNSANIMIZ VARSA BİZLERE ULAŞTIRIN”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Evde Bakım ve Sağlık Merkezi'nin sadece kent merkezinde değil 19 ilçe ve 622 mahallede hizmet verdiğini söyledi. Merkezin 3 doktor, 39 sağlık personeli, 10 ambulans, 78 araç ve 224 personelle Denizlililere hizmet verdiğini kaydeden Başkan Osman Zolan, “Bir şehir için köprülü kavşaklar, yollar, parklar, alt yapı, üst yapı tabi ki önemli ancak bu hizmetlerimizin yanında insanımıza da dokunmamız, gönüller yapmamız, derdi olanın dertlerini paylaşmamız gerekiyor. Nerede muhtaç insanımız varsa bizlere bildirin. Çalışma isteğimiz ve arzumuz, vatandaşlarımızın dualarıyla katlanarak artıyor. Mutlu ve huzurlu bir Denizli için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER