Büyükşehir'in ilk yardım eğitimleri devam ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin hayata geçirdiği ‘Benim Mahallem’ projesi kapsamında vatandaşlara yönelik başlatılan ilk yardım eğitimleri devam ediyor.

Büyükşehir'in ilk yardım eğitimleri devam ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde başlatılan ilk yardım kursları devam ediyor. Bu kapsamda ilk yardım kurslarını başarıyla tamamlayan vatandaşlar için Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nde sertifika programı düzenlendi. Programa, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ve kursiyerler katıldı. Değirmenci, burada yaptığı konuşmada Kent Konseyi olarak vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Hiç birimiz sağlık memuru değiliz. Ama şunu biliyoruz ki, sağlık ekipleri gelene kadar geçecek olan süre insan hayatını kurtarmada veya can kayıplarını azaltmada çok önemli” dedi.

3 YIL GEÇERLİLİĞİ OLAN SERTİFİKALARI VERİLDİ

İlk yardım eğitimi alanların artık sağlık personeli gelene kadar ilk müdahaleyi yapabileceklerini belirten Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, “Bu eğitimleri bize sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a, Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’e ve eğitimcilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi. Konuşmanın ardından başarılı olan kursiyerlere 3 yıl geçerliliği olan ilk yardım sertifikaları verildi.

İLK YARDIM HAYAT KURTARIR

Eğitimlere katılan kursiyerlere genel ilkyardım bilgileri, hasta/yaralı ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda ilkyardım, yaralanmalarda ilkyardım, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilkyardım, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilkyardım, bilinç bozukluklarında ilkyardım, zehirlenmelerde ilkyardım, hayvan ısırmalarında ilkyardım, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım, boğulmalarda ilkyardım ve hasta/yaralı taşıma teknikleri anlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER