BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE'DEN NEFES KESEN TATBİKAT

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE'DEN NEFES KESEN TATBİKAT

DenizliBüyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, İtfaiye Haftası dolayısıylanefes kesen bir tatbikat gerçekleştirdi.

BüyükşehirBelediye Başkanı Osman Zolan, “
Biz artık kendimizle yarışır haldeyiz. Vatandaşlarımızaen kaliteli hizmeti, can ve mal güvenliğini nasıl sağlarız onun derdindeyiz”dedi.

Nüfus başına düşen personel ileşehirdeki şube sayısı anlamında, 30 büyükşehir içerisinde Türkiye’de birinciolan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, nefes kesen birtatbikat gerçekleştirdi. Çevre il ve ilçelerden gelen itfaiye erlerine eğitimverilen modern İtfaiyeci ve Kursiyer Eğitim Merkezi, İtfaiyeci Kondisyon Salonuve İtfaiyeci Misafirhanesi’nin açılışının da yapıldığı tören Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi BaşkanlığıEğitim Tesislerinde gerçekleşti. TöreneBüyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci,Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, itfaiyeciler ve minik öğrencilerkatıldı. Başkan Osman Zolan, “İtfaiye Haftası’nın bilgilendirme, afetleri önlemeveya afet anında neler yapılabileceği noktasında gösterilecek olanhassasiyetler noktasında etkili bir hafta olmasını temenni ediyoruz” diyekonuştu.

“BİZ ARTIK KENDİMİZLE YARIŞIR HALDEYİZ”

Büyükşehir itfaiyesinin en iyi şekildeDenizli’ye hizmet ettiğini vurgulayan Başkan Zolan, “Büyükşehir İtfaiyesi nüfus başına düşen personelsayısı anlamında, 30 büyükşehir içerisinde Türkiye’de birinci sırada. Nüfusbaşına düşen şube sayısı anlamında da birinci sıradayız. Kişi başına düşen araçve ekipman anlamında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden sonra ikincisırada. Biz artık kendimizle yarışır haldeyiz. Vatandaşlarımıza en kalitelihizmeti, can ve mal güvenliğini nasıl sağlarız onun derdindeyiz” dedi. Büyükşehirİtfaiyesi ile “imdat” denilen her yere ve tüm canlılara ulaştıklarını kaydedenBaşkan Zolan, “İtfaiyemiz su altında 45 metreye kadar inerek kurtarılmasıgereken ne varsa ulaşabiliyor. Sadece kent merkezinde olan kaza kırım araçlarımızşu anda 11 tane. Her karayolu üzerinde her yere 10 dakika içinde ulaşabilecekkaza kırım araçlarımız var. Bir yılda 360’ın üzerinde hasarlı kazaya müdahaleettik. 3400’ün üzerinde yangına müdahale ettik. İtfaiye arkadaşlarımızın gecegündüz nöbette hazır bekliyor olması sayesinde bu işleri başardık” diyekonuştu.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Tüm vatandaşların afetlerleilgili bilgilendirilme noktasında yeni bir başlangıca geçtiklerini belirtenBaşkan Zolan, “Daha önce yaptığımız trafik eğitim pistinde olduğu gibiçocuklarımız yeni açtığımız tesisimizde eğitim alacak. İlkokul 4’üncü sınıfçocuklarımız afette, yangında, selde nasıl korunulur, yangın riski nasılazaltılır, itfaiye gelinceye kadar neler yapması gerekir, afetler nasıl önlenebilirkonularında onları bilgilendireceğiz” dedi. Denizli’de son 6 yılda afet ve kazaoranında azalmalar olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan sözlerine şöyle devametti: “İnşallah bu azalmalar daha da sürecek. İnşallah afet, yangın, kazaolmasın. İtfaiyede çalışan kardeşlerimiz binalarında dursun, araçlarımız görevegitmesin. Çocuklarımıza ve zaman zaman tüm insanımıza vereceğimizbilgilendirmelerle, eğitimlerle; afet, yangın ve kaza sayılarını azaltmak anagayemiz. İnşallah bu hedefe insanlarımızın arzusuyla hep birlikte ulaşacağız.”

TATBİKAT ALKIŞ ALDI

Başkan Zolan’ınkonuşmasının ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi DairesiBaşkanlığı ekipleri bir tatbikat gerçekleştirdi. Arama-kurtarma ve yangınamüdahale alanlarında yapılan çeşitli gösteriler büyük alkış aldı. Nefes kesentatbikatın ardından Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı EğitimTesislerinde yapımı tamamlanan İtfaiyeci ve Kursiyer Eğitim Merkezi, İtfaiyeciKondisyon Salonu ile İtfaiyeci Misafirhanesi’nin açılışı yapıldı. BaşkanZolan ve beraberindekiler tesisleri ve burada yapılan çalışmaları inceledi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER