Büyükşehir Meclisi 5 yılda 6 bin 380 karara imza attı

Denizli'nin Büyükşehir olmasının ardından ilk kez göreve gelen Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Kurucu Meclisi, 2014-2019 döneminin son toplantısını gerçekleştirdi. Son toplantıda duygusal bir konuşma yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli için 5 yılda 6 bin 380 karara imza attıklarını vurgulayarak, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Büyükşehir Meclisi 5 yılda 6 bin 380 karara imza attı

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı Olağan Toplantısı’nın 2. birleşimi yapıldı. 34 gündem maddesinin görüşüldüğü birleşim ile Denizli'nin Büyükşehir olmasının ardından ilk kez göreve gelen Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Kurucu Meclis'i 2014-2019 döneminin son toplantısını gerçekleştirdi. Kurucu Meclis’in son toplantısında duygusal bir konuşma yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "5 yıl boyunca yoğun çalışma içerisindeydik. Kurucu Meclis olmanın, ilk olmanın birçok zorlukları vardı. Bunun yanında birçok güzellikleri de birlikte yaşadık" dedi. Meclis’in birçok kararı oy birliği ile aldığına dikkati çeken Başkan Osman Zolan, "Meclisimiz, milletimize hizmet etmek için yürüyüşünü ve duruşunu göstermiştir. Ben bu birliktelikten dolayı, Denizlimize hizmet etme noktasındaki gayretlerinizden dolayı her birinize çok teşekkür ediyorum. 5 yıl hizmet destanları yazıldı, her ilçemize, her mahallemize derman olmak adına birçok işlerin altına imza attık" diye konuştu.

"BEN SİZLERDEN RAZIYIM"

Denizli için birçok güzel ve köklü çözümler sunan projeler gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Osman Zolan, "Uzun yıllardır konuşulan ama çözülemeyen birçok sorunu çözdük ve projelerimizi hizmete aldık. Büyükşehir, tüm şehri ayağa kaldırma noktasında bir karardı. Çok şükür ilk dönemimizde iyi bir başlangıç yaptık ve güzel yatırımlar gerçekleştirdik" dedi. "Ben sizlerden razıyım" diyen Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: "İnşallah milletimiz de hizmetlerinizden dolayı hepinizden razıdır. Bu dönem gerçekten çok önemliydi. Bu dönemi unutmak mümkün değil. Hepimiz kardeşiz ve hep birlikte buraya adım attık. İnşallah bundan sonra hep beraber yürüyüşümüze devam edeceğiz, kardeşliğimiz her zaman bakidir."

KURUCU MECLİS 6 BİN 380 KARARA İMZA ATTI

Kurucu Meclis’in 2014-2019 döneminde 58 ay toplantı yaptığını kaydeden Başkan Osman Zolan, toplamda 198 birleşim gerçekleştirdiklerini belirterek, "Meclisimiz bu toplantılarda 6 bin 209 kararı oy birliği ile aldı, 145 kararı ise oy çokluğu ile aldı. 26 konuda ise Meclisimize bilgi verildi. Meclisimizde toplamda 6 bin 380 karar çıktı. Denizlimiz için alınan bu kararlarda emeği geçen katkı koyan herkese teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından Başkan Osman Zolan, tüm Meclis üyelerine katkılarından dolayı plaket verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211