BÜYÜKŞEHİR OBEZİTEYE DİKKAT ÇEKTİ

BÜYÜKŞEHİR OBEZİTEYE DİKKAT ÇEKTİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi, çağın hastalığı; obeziteye dikkat çekmek için “Obezite ve Sağlıklı Beslenme Semineri” düzenledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda “Obezite ve Sağlıklı Beslenme Semineri” düzenledi. Seminere; Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan,  Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran ve çok sayıda davetli katıldı. Seminer öncesi katılımcıların yağ oranları, vücut sıvı oranları, kas ve kemik ağırlıkları, metabolizma yaşları ile iç organlar çevresi yağlanma oranları ölçümü gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, bu tür seminerleri vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla düzenlediklerini söyledi. Değirmenci, “Klasik belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra, sosyal ve kültürel programlarımızla da vatandaşlarımıza dokunmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanındayız” diye konuştu.

“OBEZİTE VE DİYABET ORANLARI ARTIYOR”
Dünyada giderek yaygınlaşan ve en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen obezite ve diyabet hakkında bilgi veren İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Semin Fenkci, “Hem diyabet hem de obezite oranları gün geçtikçe artmaktadır. Obeziteyi buzdağına benzetiyoruz. Dışarıdan bakıldığında, kilo artması tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Dünyada ölüm nedenlerinin başında kanser ve kanserden kaynaklanan hastalıkların birinci neden olduğunu görmekteyiz. Ama ikinci neden kardiyolit ve diyabetik hastalıklar olduğunu bilmekteyiz” dedi. Diyetisyen Şenay Ünlü Başev de seminere katılanlara sağlıklı beslenme ve kişiye özgü beslenme programları hakkında bilgi verdi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER