BÜYÜKŞEHİR ÖZAY GÖNLÜM'Ü UNUTMADI

BÜYÜKŞEHİR ÖZAY GÖNLÜM'Ü UNUTMADI

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli’nin yetiştirdiği büyük halk ozanı Özay Gönlüm’ü vefatının 18’inci yıl dönümünde de unutmadı. Özay Gönlüm’ün Denizli’nin simgesi olduğunu söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “O’nu minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Denizli kültürünü ve ezgilerini tüm dünyaya tanıtan unutulmaz halk ozanı Özay Gönlüm, vefatının 18’inci yıldönümünde de Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği törenle anıldı. Usta sanatçının Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önündeki anıt heykeli önünde yapılan törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcıları Aytaç Turgut, Mustafa Gökoğlan, DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör, ünlü sunucu Fatih Mühürdar ve vatandaşlar katıldı. Sanatçının anıt heykeline çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

DENİZLİ'NİN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİ
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan burada yaptığı konuşmada, Denizli’nin türküleri ve güzelliklerini tüm dünyaya duyuran, büyük ozan Özay Gönlüm’ü rahmetle andıklarını söyledi. Başkan Zolan, “Denizli’de bugün türküler söyleniyorsa bunda en büyük pay sahibi, çok değerli sanatçımız Özay Gönlüm’dür. O’nu minnet ve şükranla anıyoruz. Genç yaşta kendisini kaybettik ama eserleriyle gönlümüzde yaşıyor" dedi. Gönlüm'ün sanatıyla, Denizli'nin dünyaya açılan penceresi olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Bırakmış olduğu türküler, gönülden gönüle, nesilden nesile aktarılmaya devam edecek. Bizi biz yapan değerlerimiz daim olacak” diyerek törene katılanları merhum sanatçı Özay Gönlüm’ün ruhuna Fatiha okumaya davet etti. Gerçekleştirilen konuşmanın ardından program sona erdi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER