BÜYÜKŞEHİR ULAŞIM A.Ş.’DEN DUYARLI DAVRANIŞ

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakabilmek için sürdürülen çalışmalar kapsamında, Çameli'deki Şehit Er Basri Arslan Anaokulu öğrencilerine yönelik ‘Çevre Bilinci Eğitimi’ verildi.

BÜYÜKŞEHİR ULAŞIM A.Ş.’DEN DUYARLI DAVRANIŞ

Dünyadaki doğal kaynakların bilinçsizce tüketilip, hava, su ve toprağın duyarsızca kirletilmesi sonucunda yaşanan çevre sorunlarının bilinçli nesillerle durdurulabileceği inancıyla hareket eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentteki okullarda ‘Çevre Bilinci Eğitimleri’ne başladı. Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakabilmek için sürdürülen çalışmalar kapsamında, Çameli'deki Şehit Er Basri Arslan Anaokulu öğrencilerine yönelik ‘Çevre Bilinci Eğitimi’ verildi.

Eğitimde çocuklara; bitkisel atık yağlar, ambalaj atıkları, katı ve sıvı atıkların doğaya verdiği zararlar animasyonlar ile süslenen slayt sunum ile anlatıldı. Çocuklara 'Daha temiz yarınlar için bugün hep birlikte çevremize sahip çıkalım' mesajı verildi, ardından öğrencilere hediyeler dağıtıldı.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER