Büyükşehir ve Tavas Belediyeleri’nden Solmazlı Kazım Arslan için önemli karar

Tavas Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi, Tavas İlçesi’nin Solmaz Mahallesi’nde doğup büyüyen merhum CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’a vefa örneği gösterdi. Geçen ay, Tavas Belediye Meclisi'nde alınan Milletvekili Arslan'ın isminin memleketindeki bir caddeye verilmesi kararı, Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da 16 Eylül'de oybirliği ile kabul edildi.

Büyükşehir ve Tavas Belediyeleri’nden Solmazlı Kazım Arslan için önemli karar

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı toplantılarının son birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Tavas Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda oybirliği ile alınan 7 Ağustos 2019 tarih ve 114 sayılı kararı görüşüldü.

Görüşmede, 7 Haziran 2019'da vefat eden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan'ın isminin doğup büyüdüğü Tavas İlçesinin Solmaz Mahallesi’ndeki bir caddeye verilmesi karara bağlandı.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi'nce 16 Eylül 2019'da oy birliğiyle kabul edilen karar ile CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın isminin, doğup büyüdüğü Tavas İlçesi’nin Solmaz Mahallesi’nde bulunan Yavuz Caddesi’ne verilmesi onaylandı.

Merhumun ismini doğup büyüdüğü topraklardaki ‘Kazım Arslan Caddesi’ ile ölümsüzleştiren Tavas Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Milletvekili Arslan'a vefa örneği gösterdi.

KARAR OYBİRLİĞİ İLE ALINDI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, oybirliği ile alınan kararın ardından yaptığı konuşmada, Denizli ve Türkiye'ye hizmet edenlerin her zaman saygı, minnet ve şükranla anılacağını belirtti.

Başkan Osman Zolan, “Çok değerli milletvekilimiz Kazım Arslan Bey'in vefatı bizi derinden üzdü. Kendisi Denizlimize, Tavasımıza ve ülkemize birçok katkıda bulunmuştur. Tabi ki şehrimize ve ülkemize hizmet eden şahsiyetlerin, değerlerin isimlerinin yaşatılması, geleceğe aktarılması için cadde, sokak veya değişik mekanlara isim verilmesi önemli” dedi. Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın isminin memleketinde yaşatılmasının anlamlı olduğunu dile getiren Başkan Osman Zolan, “Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER