BÜYÜKŞEHİR'DEN HAYAT KURTARACAK BİR PROJE DAHA

BÜYÜKŞEHİR'DEN HAYAT KURTARACAK BİR PROJE DAHA

Bu yıl seferberlik başlattığı ulaşım yatırımlarıyla Denizli halkına rahat, konforlu ve güvenli bir ulaşım sunma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, hayat kurtaracak bir projesini daha başlattı. Denizli Büyükşehir Belediyesi araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu Denizli-Antalya Karayolu'na Üniversite Yaya Üst Geçidi inşa ediyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi bu yıl seferberlik başlattığı ulaşım yatırımlarıyla Denizli halkına rahat, konforlu ve güvenli bir ulaşım sunmak için çalışmalarını sürdürürken, hayat kurtaracak bir projesine daha başladı. Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu Denizli-Antalya Karayolu'nda üst geçit inşasına başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, hayat kurtaracak projesini Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri kavşağına yapıyor. Kısa süre önce çalışmalarına başlanan Üniversite Yaya Üst Geçidi 3,6 metre platform genişliğinde ve 47 metre platform uzunluğunda olacak. Yerden 5 metre yüksekte olacak yaya üst geçidi çelik konstrüksiyon olarak imal edilecek. 12.80 metre uzunluğunda merdivenli ve asansörlü yapılacak yaya üst geçidi engelli geçişine de uygun olacak.

“RAHAT, KONFORLU VE GÜVENLİ ULAŞIM İÇİN YATIRIMLAR SÜRÜYOR”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların rahat, konforlu ve güvenli ulaşımı için yatırımlarının hızla sürdüğünü belirterek, bu kapsamda gerek hastaneye gelenler gerekse öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde kullanılan Pamukkale Üniversitesi Hastanelerinin bulunduğu bölgede yaya üst geçidi çalışması başlattıklarını söyledi. Denizli-Ankara Karayolu'nda bir süre önce Şehit Er Doğan Acar Yaya Üst Geçidini hizmete aldıklarını anlatan Başkan Osman Zolan, kentin en büyük sorunlarından birisinin trafik olduğunu işaret ederek, bu ihtiyacı gidermek için yollar, kavşaklar, alt ve üst geçitler, çevre yolları, otoparklar gibi kentin dört bir tarafında seferberlik başlattıklarını kaydetti.

BAŞKAN ZOLAN'DAN DENİZLİLİLERE TEŞEKKÜR
Ulaşım projelerinin teker teker tamamlandığını vurgulayan Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: "İnşallah ulaşım anlamında tüm projelerimiz tamamlandığında Denizlimiz arzu ettiği rahat, güvenli ve konforlu bir ulaşıma kavuşacak. Vatandaşlarımız ışıklarda beklemeden, hayata geçireceğimiz alternatif yollarla zamandan ve yakıttan büyük tasarruf sağlayarak seyahat edebilecek. Bu sıkıntılardan eser kalmayacak. Ben çalışmalarımız sırasında bize destek veren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum." 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER